FC Barcelona: Powrót Neymara nie jest niemożliwy. Dwie opcje transferowe

FC Barcelona: Powrót Neymara nie jest niemożliwy. Dwie opcje transferowe fot. Stefan Ugljevarevic / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport

FC Barcelona jest w stanie nawiązać ponowną współpracę z Neymarem. Przedstawiciele „Dumy Katalonii” mogą brać jednak pod uwagę tylko dwa transferowe scenariusze w kontekście ewentualnego sprowadzenia gwiazdora Paris Saint-Germain - poinformował „Sport”.

Katalońskie media przekazały w minionych dniach sensacyjne wieści o kolejnej zmianie stanowiska reprezentanta Brazylii w kontekście najbliższej przyszłości.

29-letni zawodnik miał być nie tak dawno zdecydowany oraz nastawiony na przedłużenie kontraktu z PSG. Niektórzy dziennikarze uważali nawet, że tylko kwestią czasu jest pojawienie się oficjalnego komunikatu na ten temat.

Z kolei teraz Neymar zaczął rzekomo znów myśleć o powrocie do Barcelony po tym, jak w znaczącym stopniu zaczęły maleć szanse na opuszczenie ekipy z Camp Nou przez Leo Messiego.

W mediach nie brakuje naturalnie głosów świadczących o tym, że ofensywny piłkarz jest rozżalonym takim rozwojem sytuacji wokół Argentyńczyka, ale mimo to zamierza zamknąć sprawę podpisania nowej umowy z drużyną z Parc des Princes.

Nieco inaczej do całej sytuacji podchodzi „Sport”, który uważa, że ewentualny powrót Brazylijczyka do „Dumy Katalonii” byłby rzeczywiście trudny, ale nie niemożliwy do zrealizowania.

Wspomniane źródło podkreśla, że 29-latek nie jest priorytetowym celem ekipy z Camp Nou, dlatego do jego sprowadzenia mogłoby dość tylko w przypadku realizacji jednego z dwóch scenariuszy.

Pierwszy dotyczący nadchodzącego lata i dokonania wymiany z udziałem reprezentanta „Canarinhos”, który wróciłby na Półwysep Iberyjskim kosztem odesłania w przeciwnym kierunku Antoine'a Griezmanna lub Ousmane'a Dembélé. Drugi z wymienionych graczy mógłby stać się częścią całej transakcji w przypadku odrzucenia propozycji nawiązania dłuższej współpracy z Barceloną, o co ta ma obecnie zabiegać.

Z kolei drugi odnosi się do wolnego transferu Neymara po 30 czerwca 2022 roku, kiedy to wygaśnięciu uległoby jego obowiązujące porozumienie z PSG.

Mimo wszystko należy podkreślić, że wspomniane warianty i tak są mniej niż bardziej realne do zrealizowania nie tylko ze względu na fakt, że FC Barcelona ma inne cele, ale także z powodu borykania się z olbrzymimi problemami finansowymi oraz toczeniem sporów sądowych z samym gwiazdorem francuskiej drużyny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy