FC Barcelona: Prezydent Joan Laporta potwierdził pozyskanie dwóch zawodników

FC Barcelona: Prezydent Joan Laporta potwierdził pozyskanie dwóch zawodników fot. Xinhua / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: RAC1

Prezydent Joan Laporta przyznał w rozmowie z RAC1, że FC Barcelona dopięła już wszelkie formalności związane z pozyskaniem nowego pomocnika oraz obrońcy.

Drużyna „Dumy Katalonii” musi w dalszym ciągu poruszać się w ustalonych z góry ramach w obliczu trapiących ją kłopotów finansowych. Mimo to prowadzi szeroko zakrojone działania na rynku transferowym w celu poszukiwania okazji do sprowadzenia wartościowych graczy przy poniesieniu stosunkowo niewielkich kosztów. W tej materii najlepiej sprawdza się realizacja operacji z udziałem zawodników z kartą w ręku po zakończeniu obecnych rozgrywek. I takie dwie udało się już klubowi domknąć, o czym otwarcie poinformował prezydent Joan Laporta.

- Dopięliśmy dwa transfery na następny sezon. Jeden z nowych piłkarzy jest pomocnikiem, drugi środkowym obrońcą. Nie mogę jednak wymienić ich nazwisk - stwierdził działacz w rozmowie z RAC1.

Od pewnego czasu krążą jednak w mediach doniesienia, że zawodnikami pewnymi gry w Barcelonie w kolejnych rozgrywkach są Andreas Christensen z Chelsea oraz Franck Kessié z Milanu.

Ekipa z Camp Nou nie zamierza poprzestać na zakontraktowaniu tylko tej dwójki i ma prowadzić działania zmierzające do wzmocnienia linii ataku. W tym kontekście najwięcej mówi się obecnie o Raphinhi, ale w kuluarach pojawiają się też dużo głośniejsze nazwiska jak Robert Lewandowski, Mohamed Salah, Erling Brat Haaland czy Kylian Mbappé.

Sam prezydent Barcelony potwierdził zainteresowanie tym pierwszym. Z kolei w przypadku kolejnych piłkarzy wolał uniknąć udzielenia jednoznacznej odpowiedzi.

- Raphinha jest piłkarzem, którego bardzo lubimy. To prawda, że Deco jest jego agentem i mamy z nim bardzo dobrze relacje. Chcę jednak podkreślić, że nie jest on w żaden sposób opłacany przez klub. Po prostu pomaga nam, bo dominuje na brazylijskim rynku - stwierdził Laporta.

- Czołowi gracze pragną dołączyć do Barcelony. To było i jest jasne. Nie mogę jednak powiedzieć, czy rozmawiamy w tej chwili z Lewandowskim oraz Salahem. W klubie uznaliby, że sprawiam trudności przy negocjacjach - dodał działacz

- Haaland albo Mbappé u nas? Jeśli chodzi o warunki tych umów tych dwóch piłkarzy, nigdy nie zgodzilibyśmy się na wydanie takich sum. Obaj są naprawdę daleko od klubu - przyznał prezydent „Dumy Katalonii”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy