FC Barcelona: „Profesorek”, czyli kim jest Aleix Garrido?

FC Barcelona: „Profesorek”, czyli kim jest Aleix Garrido? fot. Victor Salgado | FC Barcelona
Redakcja
Redakcja
Źródło: Transfery.info

Szansę debiutu w FC Barcelonie w dzisiejszym meczu przeciwko Elche otrzymać może Aleix Garrido, 19-letni pomocnik, który od wielu sezonów zbiera bardzo dobre recenzję za grę w kolejnych kategoriach wiekowych klubowej akademii.

Urodzony w 2004 roku, czyli tym samym, co Gavi, Garrido cierpliwie czekał na swoją szansę, nie robiąc tak dużego skoku jak swój równolatek i powoli pnąc się w klubowej hierarchii. Teraz sprawy nabrały przyśpieszenia, bo tuż po zaleczeniu przez niego poważnej kontuzji, w przerwie reprezentacyjnej uważnie podczas treningów pierwszego zespołu obserwował Xavi, widząc w nim ciekawą alternatywę w środku pola dla Pedriego. - On też ma końcowe podanie - podkreślił opiekun Barcelony.

W klubowej telewizji Aleixa Garrido nazywano „el pequeño profesor”, czyli mały nauczyciel. Wszystko to ze względu na inteligentny styl gry, tak przecież kojarzący się z pomocnikami Barcelony od wielu, wielu lat.

Garrido do rezerw przeskoczył dopiero zimą 2022 roku, wówczas zadebiutował na poziomie trzeciej hiszpańskiej ligi. Większego statusu tam jednak nie zbudował, gwiazdą będąc raczej tylko na poziomie drużyny do lat 19 - w fazie grupowej UEFA Youth League popisał się bramką i sześcioma asystami w sześciu meczach.

Teraz być może przyjdzie czas na debiut, który wywrze wpływ na dalszą karierę Garrido. Pokazanie się z dobrej strony zwiększyłoby jego szansę na zaistnienie w pierwszym zespole już w rozgrywkach 2023/2024.

Xavi zresztą podkreślił, że gdyby nie kontuzja, Garrido już wcześniej dostałby swoją szansę w jego zespole.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz zainteresował się piłkarzem Puszczy Niepołomice. Jej trener potwierdził Michał Probierz zainteresował się piłkarzem Puszczy Niepołomice. Jej trener potwierdził „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Wisła Kraków potwierdziła wyczekiwany transfer [OFICJALNIE] Wisła Kraków potwierdziła wyczekiwany transfer [OFICJALNIE] Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie. Po weekendzie jest samodzielnym liderem Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie. Po weekendzie jest samodzielnym liderem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy