FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego

2023-03-31 22:59:35; Aktualizacja: 1 rok temu
FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego Fot. Victor Joly / Shutterstock.com

Wiceprezydent Rafa Yuste przyznał otwarcie, że FC Barcelona utrzymuje kontakt z najbliższym otoczeniem Lionela Messiego i chciałaby jego powrotu na Camp Nou najbliższego lata.

Reprezentant Argentyny przestał w ostatnich tygodniach przybliżać się do przedłużenia wygasającego kontraktu z Paris Saint-Germain. W związku z tym w mediach pojawia się coraz więcej sugestii dotyczących zaliczenia przez niego powrotu do „Dumy Katalonii”.

Ta pomimo borykania się z problemami finansowymi jest bardzo optymistycznie nastawiona do pomysłu nawiązania ponownej współpracy z doświadczonym piłkarzem.

Potwierdził to między innymi wiceprezydent Rafa Yuste w rozmowie ze „Sportem”.

- Byliśmy w kontakcie z obozem Lionela Messiego. On wie, jak bardzo go cenimy. Sam chciałbym, żeby wrócił do Barcelony. Byłem zaangażowany w rozmowy kontraktowe dwa lata temu i nadal pamiętam, jak trudno było pozwolić mu odejść. Na pewno Messi kocha Barçę i miasto, więc mamy nadzieję, że uda nam się znaleźć odpowiednie warunki do kontynuacji jego historii - stwierdził działacz.

Największym problemem ekipy z Camp Nou jest uzyskanie pozwolenia na zarejestrowanie Argentyńczyka w LaLidze, bo samo ustalenie z nim warunków indywidualnego kontraktu nie stanowi większego kłopotu.

Nie tak dawno „Mundo Deportivo” przekonywało, że „Duma Katalonii” spróbuje obejść obowiązujące przepisy poprzez zaoferowanie mu stosunkowo niskich zarobków, ale z jednoczesnym zagwarantowaniem pobierania procentów z zysków z tytułu sprzedaży koszulek, gadżetów oraz zawartych dzięki niemu umów sponsorskich.

Te doniesienia potwierdza Veronica Brunat, stwierdzając, że Messi mógłby liczyć na podstawową pensję rzędu dziesięciu milionów euro, czyli znacznie mniej od inkasowanych obecnie 35 milionów euro w PSG. Dzięki jednak dodatkowym benefitom mógłby uzyskać finalnie podobny lub nawet większy poziom łącznego rocznego wynagrodzenia.

Sytuacja wokół Argentyńczyka będzie z pewnością rozwojowa i w najbliższych tygodniach możemy spodziewać się kolejnych informacji na temat jego przyszłości.

***

FC Barcelona: Hitowy powrót stanie się faktem? Xavi potwierdza rozmowy z Lionelem Messim