FC Barcelona: Przynajmniej siedmiu chętnych na miejsce Bartomeu

FC Barcelona: Przynajmniej siedmiu chętnych na miejsce Bartomeu
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Mundo Deportivo

Wczoraj do dymisji podał się Josep Maria Bartomeu, co wymusza na Barcelonie przyśpieszenie wyborów na prezydenta klubu. Do walki stanąć może chociażby Joan Laporta - donosi „Mundo Deportivo”.

Po pełnej wzlotów, upadków, ale i kontrowersji prezydentury Bartomeu, głównym celem jest powierzenie losów „Dumy Katalonii” osobie, która będzie w stanie ustabilizować sytuację w klubie. To z pewnością łatwe nie będzie.

Tylko w ostatnich miesiącach władze były podejrzane m.in. o zatrudnianie trolli uderzających choćby w dobre imię piłkarzy czy korupcję. Z zespołu odszedł Luis Suárez, a podobny zamiar miał Leo Messi.

Obecnie podmiotem włada Komisja Zarządzająca na czele z Carlosem Tusquetsem. Taki stan nie utrzyma się jednak długo, gdyż dymisja prezydenta oznacza, że w przeciągu 40-90 dni zostaną rozpisane wybory.

Na razie kandydatów jest pięciu. Są to Víctor Font, Toni Freixa, Jordi Farré, Agustí Benedito i Lluís Fernández Alá. „Mundo Deportivo” przypomina jednocześnie, że swój start zapowiedzieli wcześniej Emili Rousaud oraz Joan Laporta, a więc dwóch działaczy z przeszłością w Barcelonie. Pierwszy do niedawna pełnił rolę wiceprezydenta, zaś drugi zarządzał klubem w latach 2003-2010.

Cały czas nie możemy wykluczyć udziału w wyborach Xaviego Vilajoany, Jordiego Roche’a i Joana Rosella.

W efekcie na papierze mamy przynajmniej siedmiu chętnych na miejsce Bartomeu.

Więcej na temat: FC Barcelona Hiszpania

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Juventus znalazł się pod lupą prokuratury. Wszystko przez ustawiony egzamin Luisa Suáreza Juventus znalazł się pod lupą prokuratury. Wszystko przez ustawiony egzamin Luisa Suáreza Z zaplecza Ekstraklasy do Lazio? Włosi zabiegają o polski talent Z zaplecza Ekstraklasy do Lazio? Włosi zabiegają o polski talent Laurent Blanc nie ma zamiaru prowadzić profesjonalnego klubu. Już nigdy w swojej karierze Laurent Blanc nie ma zamiaru prowadzić profesjonalnego klubu. Już nigdy w swojej karierze OFICJALNIE: Patrick Vieira odchodzi z Nice OFICJALNIE: Patrick Vieira odchodzi z Nice Reprezentacja Polski: Dwa sparingi przed EURO 2020 dopięte na 98 procent Reprezentacja Polski: Dwa sparingi przed EURO 2020 dopięte na 98 procent Royston Drenthe bankrutem Royston Drenthe bankrutem FIFA 21 next gen już dostępna. Postawiono na szczegóły [WIDEO] FIFA 21 next gen już dostępna. Postawiono na szczegóły [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy