FC Barcelona: Riqui Puig dogadany z nowym klubem

FC Barcelona: Riqui Puig dogadany z nowym klubem fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Ferran Martínez

Wiele wskazuje na to, że Riqui Puig zostanie nowym zawodnikiem Los Angeles Galaxy - informuje Ferran Martínez.

Riqui Puig od dłuższego czasu był na wylocie z FC Barcelony i otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowej drużyny. Środkowego pomocnika w swojej koncepcji nie widział bowiem trener pierwszego zespołu Xavi. Do tego postawa Hiszpana pozostawiała też wiele do życzenia.

Z tego powodu 22-latek od dłuższego czasu był łączony z opuszczeniem Camp Nou, a zainteresowanie nim przejawiało kilka zespołów na czele z Benficą, Wolverhampton, Fulham oraz Fiorentiną. Okazuje się jednak, że zawodnik opuszcza Europę.

Takiego zdania jest Ferran Martínez, bo według jego ustaleń Puig wkrótce zostanie zawodnikiem Los Angeles Galaxy. Z tym zespołem parafuje trzyletni kontrakt.

Hiszpan ma trafić do tej ekipy w ramach transferu bezgotówkowego, ale nie oznacza to, że Barcelona nic na nim nie zarobi. Wicemistrzowie kraju zastrzegli sobie bowiem w tym wypadku procent od następnej transakcji z udziałem pomocnika.

22-latek rozegrał w poprzednim sezonie w katalońskiej drużynie łącznie 17 spotkań, a w tym czasie strzelił jednego gola.

Los Angeles Galaxy to ósma drużyna Major League Soccer w Konferencji Zachodniej. 

Jej gwiazdami są Dejan Joveljić, Javier Hernández oraz Douglas Costa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy