FC Barcelona: Ronald Koeman na 99 procent odejdzie z klubu [RAC1]

FC Barcelona: Ronald Koeman na 99 procent odejdzie z klubu [RAC1] fot. Piotr Piatrouski / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: RAC1

Przygoda Ronalda Koemana z Barceloną dobiega końca, a przynajmniej tak wynika z doniesień RAC1.

W niedzielę „Duma Katalonii” przegrała z Celtą Vigo 1:2 i straciła szansę na zdobycie mistrzostwa Hiszpanii. Władze klubu nie zamierzały podejmować żadnej decyzji dotyczącej Koemana w momencie, gdy drużyna liczyła się w walce o tytuł. Teraz sprawa zapewne przyśpieszy. Zdaniem RAC1 Holender na 99 procent opuści Katalonię.

Jak czytamy, szefostwo Barcelony bardzo docenia pracę wykonaną przez Koemana w trudnym dla Barcelony okresie. To, że nie został on wybrany przez Joana Laportę oraz preferowany przez 58-latka styl gry, który nie podoba się wszystkim na Camp Nou, może jednak zadecydować, oczywiście obok niezadowalających wyników, o jego odejściu.

Według powyższego źródła Koemana może uratować wyłącznie całkowity brak alternatywy.

Kilka dni temu Gerard Romero informował, że kandydatami na nowego trenera Barcelony mogą być Francisco García Pimienta (prowadzi jej rezerwy), Xavi (Al-Sadd) oraz Erik ten Hag (Ajax).

Xavi zjawił się dzisiaj w Barcelonie, ale zapytany o całą sprawę odparł, że przyleciał wyłącznie na wakacje. Nie brakuje zresztą doniesień sugerujących, iż Laporta nie uważa go za najlepszy wybór, jeśli chodzi o objęcie zespołu tego lata.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy