FC Barcelona: Setién po kompromitacji w Lidze Mistrzów

FC Barcelona: Setién po kompromitacji w Lidze Mistrzów
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marca

Trener FC Barcelony Quique Setién stwierdził po klęsce z Bayernem Monachium (2:8), że przedstawiciele klubu muszą teraz podjąć szereg ważnych decyzji, które będą miały wpływ na przyszłe losy zespołu.

Hiszpan został zatrudniony przez zarząd „Dumy Katalonii” w styczniu bieżącego roku. Wówczas postawiono przed nim cel w postaci odmienienia oblicza zespołu. Co prawda ten nie notował zbyt wielu wyników poniżej oczekiwań, ale nie prezentował dominującego futbolu na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

Dotychczasowa praca wykonana przez 61-latka nie przyniosła jednak spodziewanych rezultatów, co pokazuje kompromitująca porażka z Bayernem Monachium w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Quique Setién nie miał zbyt wiele do powiedzenia na temat przebiegu tego spotkania, ale przyznał otwarcie, że przedstawicieli klubu czeka teraz konieczność podjęcia szeregu ważnych decyzji.

- To niesamowicie upokarzająca i bolesna porażka. Myślę, że padło w tym meczu za dużo bramek. Bayern na część z nich nie zasłużył. Barcelona była czasami przytłoczona przez rywala, który był w tym bardzo skuteczny. My sami zaczęliśmy dobrze spotkanie, ale potem siła naszego przeciwnika nas przerosła - powiedział szkoleniowiec „Dumy Katalonii”.

- Słowa Piqué? Nie chcę się w nie zagłębiać. Jestem tutaj dopiero od sześciu czy ośmiu miesięcy. Rzeczywistość jest jednak taka, że ​​czujemy ogromną frustrację i jedyne, co nam pozostaje do zrobienia, to wyciągnięcie wniosków i podejmowanie decyzji z myślą o przyszłości - dodał Hiszpan, który wypowiedział się także na temat możliwej utraty zajmowanego stanowiska.

- Teraz jest za wcześniej, aby o tym mówić, czy będę kontynuował lub nie swoją pracę. To nie zależy ode mnie. Trzeba dojść do odpowiednich wniosków przy braniu pod uwagę obecnej sytuacji i wagi tej porażki - przyznał Setién.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Tragiczny wypadek Carlitosa. Były piłkarz Wisły Płock spadł z 40-metrowego klifu Tragiczny wypadek Carlitosa. Były piłkarz Wisły Płock spadł z 40-metrowego klifu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy