FC Barcelona sprzedała Konrada de la Fuente [OFICJALNIE]

FC Barcelona sprzedała Konrada de la Fuente [OFICJALNIE] fot. FC Barcelona
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Barcelona I Olympique Marsylia

Zapowiadane przez media przenosiny Konrada de la Fuente z Barcelony do Olympique’u Marsylia stały się faktem.

Barcelona osiągnęła porozumienie z Marsylią na poziomie trzech milionów euro. Do tego zagwarantowała sobie pewien procent z kolejnego transferu zawodnika. „Duma Katalonii” podziękowała mu za zaangażowanie w ostatnich latach i życzyła powodzenia w przyszłości.

Występujący na skrzydle 19-letni De la Fuente po przejściu testów medycznych podpisał z OM kontrakt ważny do 30 czerwca 2025 roku.

Urodzony w Miami zawodnik zaczął szkolić się w Barcelonie w 2013 roku. Od tamtej pory występował w jej zespołach juniorskich, z czasem również w rezerwach. Jeśli chodzi o pierwszą drużynę, to zadebiutował w niej w ostatnim sezonie, notując trzy krótkie występy - dwa w Lidze Mistrzów i jeden w Pucharze Króla.

Pod koniec zeszłego roku De la Fuente zadebiutował w dorosłej reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

Marsylia, której trenerem jest Jorge Sampaoli, zakończyła sezon 2020/2021 na piątym miejscu w tabeli Ligue 1.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Reprezentacja Polski będzie miała nowego skrzydłowego?! „Ruszył proces naturalizacji” Reprezentacja Polski będzie miała nowego skrzydłowego?! „Ruszył proces naturalizacji”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy