FC Barcelona szuka funduszy na Lautaro Martíneza. Wyceniła sześciu zawodników na 8-50 milionów euro

FC Barcelona szuka funduszy na Lautaro Martíneza. Wyceniła sześciu zawodników na 8-50 milionów euro
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo

„Duma Katalonii” nie rezygnuje z planów dotyczących zakontraktowania Lautaro Martíneza i dlatego jest skłonna sprzedać aż sześciu zawodników, aby zgromadzić wystarczające fundusze na sprowadzenie Argentyńczyka - poinformowało „Mundo Deportivo”.

FC Barcelona prowadzi od dłuższego czasu rozmowy przede wszystkim z Interem Mediolan oraz Juventusem na temat pozyskania Lautaro Martíneza i Miralema Pjanicia. Do tej pory panowało w mediach przekonanie, że ekipa z Camp Nou chce zakontraktować wspomnianych piłkarzy na zasadzie wymiany lub w znaczącym stopniu obniżyć w ten sposób wycenę pierwszego z nich.

Przedstawiciele aktualnego mistrza Hiszpanii mają mieć jednak spory kłopot z ustaleniem szczegółów dotyczących sprowadzenia przede wszystkim napastnika, dlatego miała dokonać wyceny aż sześciu swoich piłkarzy, którzy mogą latem zostać sprzedani i w efekcie pomóc klubowi w zrealizowaniu swojego celu transferowego.

Dziennikarze „Mundo Deportivo” przekonują, że „Duma Katalonii” nosi się w tym aspekcie z zamiarem zgromadzenia odpowiednich funduszy na dokonanie wykupu 22-letniego zawodnika z Interu za sprawą przedwczesnego zakończenia współpracy z Nélsonem Semedo, Juniorem Firpo, Jeanem-Clairem Todibo, Rafinhą, Arturo Vidalem oraz Moussą Wagué.

Największy zastrzyk gotówki Barcelonie mieliby zapewnić pierwsi trzej wymienieni piłkarze, którzy zostali wycenieni odpowiednie na 50, 30 i 25 milionów euro. Ich ewentualna sprzedaż pozwoliłaby klubowi zarobić niemal całą potrzebną sumę do... aktywacji klauzuli odstępnego zapisane w umowie Lautaro Martíneza, która pozwala go wykupić z włoskiego zespołu za 111 milionów euro między 1 a 15 lipca.

Pozostała trójka została może opuścić szeregi ekipy z Camp Nou za niższe kwoty opiewające na 16, 15 i 8-15 milionów euro.

Nie można również wykluczyć, że „Duma Katalonii” będzie w dalszym ciągu dążyła do zrealizowania wymiany i wówczas podane wyżej sumy będą służy do zbicia wyceny Argentyńczyka czy Bośniaka.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy