FC Barcelona traci utalentowanego wychowanka. Ciekawy transfer wewnątrz LaLigi

FC Barcelona traci utalentowanego wychowanka. Ciekawy transfer wewnątrz LaLigi fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Sport

Ilias Akhomach po sezonie opuści macierzystą FC Barcelonę. 19-latek przeniesie się do Villarrealu, który skusił go projektem sportowym - donosi „Sport”.

Kapitan reprezentacji Hiszpanii do lat 19 od dłuższego czasu myślał nad swoją dalszą przyszłością w „Dumie Katalonii”. W tej nie miał większych szans, by przebić się do seniorskiej kadry.

W minionej kampanii młodziutki skrzydłowy z marokańskim rodowodem znalazł się kilkukrotnie w kadrze Xaviego, lecz ostatecznie nie zanotował w niej żadnej minuty. W drugim zespole natomiast uzbierał 23 występy.

Akhomach liczył na zdecydowanie więcej. Przez ostatnie tygodnie rozmawiał z władzami na Camp Nou, lecz nie otrzymał żadnych obietnic. W końcu zdecydował się odejść.

Przez długi czas wydawało się, iż dołączy do Leeds United, lecz spadek z Premier League całkowicie przekreślił temat. W tle pozostawała jeszcze propozycja AC Milanu. Koniec końców pozostanie w Hiszpanii.

Lewonożny atakujący trafi do Villarrealu, który obiecał mu występy w seniorskiej kadrze. 19-latek prawdopodobnie podpisze jeszcze juniorski kontrakt, by rozegrać kilka spotkań w rezerwach.

Akhomach podpisze z „Żółtą łodzią podwodną” długoterminowy kontrakt. W nim zawarta zostanie 30-milionowa klauzula wykupu.

Quique Setién, szkoleniowiec ekipy z Estadio La Cerámica, stawia chętnie na młodzież. Szczególnie w ataku, gdzie Nicolas Jackson, Yéremi Pino i Álex Baena odgrywali fundamentalne role podczas udanego sezonu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy