FC Barcelona traci utalentowanego wychowanka. Ciekawy transfer wewnątrz LaLigi

2023-06-08 20:13:22; Aktualizacja: 1 rok temu
FC Barcelona traci utalentowanego wychowanka. Ciekawy transfer wewnątrz LaLigi Fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Sport

Ilias Akhomach po sezonie opuści macierzystą FC Barcelonę. 19-latek przeniesie się do Villarrealu, który skusił go projektem sportowym - donosi „Sport”.

Kapitan reprezentacji Hiszpanii do lat 19 od dłuższego czasu myślał nad swoją dalszą przyszłością w „Dumie Katalonii”. W tej nie miał większych szans, by przebić się do seniorskiej kadry.

W minionej kampanii młodziutki skrzydłowy z marokańskim rodowodem znalazł się kilkukrotnie w kadrze Xaviego, lecz ostatecznie nie zanotował w niej żadnej minuty. W drugim zespole natomiast uzbierał 23 występy.

Akhomach liczył na zdecydowanie więcej. Przez ostatnie tygodnie rozmawiał z władzami na Camp Nou, lecz nie otrzymał żadnych obietnic. W końcu zdecydował się odejść.

Przez długi czas wydawało się, iż dołączy do Leeds United, lecz spadek z Premier League całkowicie przekreślił temat. W tle pozostawała jeszcze propozycja AC Milanu. Koniec końców pozostanie w Hiszpanii.

Lewonożny atakujący trafi do Villarrealu, który obiecał mu występy w seniorskiej kadrze. 19-latek prawdopodobnie podpisze jeszcze juniorski kontrakt, by rozegrać kilka spotkań w rezerwach.

Akhomach podpisze z „Żółtą łodzią podwodną” długoterminowy kontrakt. W nim zawarta zostanie 30-milionowa klauzula wykupu.

Quique Setién, szkoleniowiec ekipy z Estadio La Cerámica, stawia chętnie na młodzież. Szczególnie w ataku, gdzie Nicolas Jackson, Yéremi Pino i Álex Baena odgrywali fundamentalne role podczas udanego sezonu.