FC Barcelona: Udane otwarcie Xaviego i zwycięstwo w derbach

FC Barcelona: Udane otwarcie Xaviego i zwycięstwo w derbach fot. Miguel Ruiz | FC Barcelona

FC Barcelona okazała się lepsza od Espanyolu w derbach stolicy Katalonii (1-0). Jest to tym samym premierowe zwycięstwo Xaviego po powrocie na Camp Nou.

W sobotni wieczór wszystkie oczy były zwrócone na Barcelonę, bo właśnie tam doszło do derbów tego miasta. Pewnie to spotkanie przeszłoby bez większego echa, bo obie ekipy radziły sobie do tej pory przeciętnie i znajdowały się zaledwie w środku tabeli.

Był to jednak premierowy występ Xaviego w roli szkoleniowca FC Barcelony, dlatego też oczy nie tylko Hiszpanii, ale również i znacznej części piłkarskiego świata były zwrócone na Camp Nou.

41-latek zaskoczył już na samym początku, kiedy to do gry desygnował debiutanta, czyli 17-letniego Iliasa Akhomacha Chakkoura. Skrzydłowy może i wielkiej furory nie zrobił, ale premierowy występ w pierwszej drużynie ma już za sobą.

Wracając jednak do samego przebiegu, w pierwszej połowie Barcelona była niewątpliwie stroną dominującą, ale brakowało konkretów w postaci zdobyczy bramkowej. Te nadeszły po przerwie, kiedy to w 48. minucie rzut karny na bramkę zamienił Memphis Depay, pieczętując tym samym premierowe zwycięstwo Xaviego w roli trenera „Blaugrany”. Końcowy wynik to 1-0.

Dzięki temu triumfowi zespół prowadzony przez byłego środkowego pomocnika przesunął się w tabeli na szóste miejsce. Do czwartego Atlético Madryt brakuje mu sześciu punktów.

Kolejny mecz drużyny Xaviego już we wtorek. Wtedy to w ramach piątej kolejki Ligi Mistrzów jego podopieczni podejmą u siebie Benficę.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nacho chce grać w tej lidze. „Nie przestają do niego dzwonić” Nacho chce grać w tej lidze. „Nie przestają do niego dzwonić” Wysłali skauta! Sebastian Szymański pod baczną obserwacją nowego klubu Wysłali skauta! Sebastian Szymański pod baczną obserwacją nowego klubu To cele transferowe Jagiellonii Białystok To cele transferowe Jagiellonii Białystok Tomasz Hajto planuje powrót na ławkę trenerską? „Jak to widzę, chętnie pokazałbym, jak się prowadzi zespół” Tomasz Hajto planuje powrót na ławkę trenerską? „Jak to widzę, chętnie pokazałbym, jak się prowadzi zespół” „Obserwują go w każdym spotkaniu”. Gwiazda Górnika Zabrze rozchwytywana „Obserwują go w każdym spotkaniu”. Gwiazda Górnika Zabrze rozchwytywana João Cancelo roztrzęsiony po meczu Ligi Mistrzów. „Życzą śmierci mojemu dziecku. Krytykujcie mnie, ale zostawcie moją rodzinę” João Cancelo roztrzęsiony po meczu Ligi Mistrzów. „Życzą śmierci mojemu dziecku. Krytykujcie mnie, ale zostawcie moją rodzinę” Zinédine Zidane zainteresowany pracą w tym klubie! „Monitoruje sytuację” Zinédine Zidane zainteresowany pracą w tym klubie! „Monitoruje sytuację”