FC Barcelona w poszukiwaniu okazji. TRZY defensywne cele!

FC Barcelona w poszukiwaniu okazji. TRZY defensywne cele!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo | Sport

Przedstawiciele „Dumy Katalonii” uważnie przyglądają się sytuacji panującej wokół Davida Alaby, Juana Bernata i Eric Garcíi - przekonuje „Mundo Deportivo”.

Ekipa z Camp Nou rozgląda się od dłuższego czasu za wartościowymi zawodnikami, którzy mogliby wzmocnić ich blok defensywny.

Kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa sprawił jednak, że FC Barcelona nie może pozwolić sobie na wydawanie zbyt dużych sum na rynku transferowym.

Z tego też powodu poszukuje okazji do sprowadzenie ciekawych piłkarzy za stosunkowo niskie kwoty odstępnego lub na zasadzie wolnego transferu w niedalekiej przyszłości.

Dziennikarze „Mundo Deportivo” uważają, że w tym kontekście na celowniku „Dumy Katalonii” znajdują się David Alaba z Bayernu Monachium, Juan Bernat z Paris Saint-Germain i Eric García z Manchesteru City.

Cała trójka jest związana ze swoimi obecnymi pracodawcami do połowy 2021 roku i na chwilę obecną trudno stwierdzić, czy przedłużą z nimi kontrakty.

I ten fakt zamierza spróbować wykorzystać ekipa z Camp Nou, której priorytetowym celem ma być nawiązanie współpracy z ostatnim z wymienionych graczy. Młody Hiszpan jest postrzegany jako następca Gerard Piqué i przed przenosinami do Anglii szkolił się w szkółce Barcelony.

Pozostała dwójka ma być bardziej brana pod uwagę w kontekście realizacji wolnego transferu, ale w tym przypadku niewiele na to wskazuje, aby „Bawarczycy” zgodzili się na ewentualne odejście reprezentanta Austrii na takich warunkach i dlatego po ewentualnym fiasku negocjacji w sprawie nowej umowy będą dążyć go jego sprzedaży już teraz.

Sam Alaba dawał już do zrozumienia, że w przypadku odejścia z Bayernu Monachium chciałby przenieść się do Hiszpanii, gdzie marzy mu się gra w Realu Madryt lub właśnie „Dumie Katalonii”.

Z kolei Bernat jest jednym z trzech lewych obrońców znajdujących się obecnie w kadrze PSG i po przedłużeniu współpracy z Layvinem Kurzawą otrzyma być może zgodę na zmianę pracodawcy przed startem nowego sezonu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy