FC Barcelona: WIELKI POWRÓT! Joan Laporta wybrany prezydentem klubu [OFICJALNIE]

FC Barcelona: WIELKI POWRÓT! Joan Laporta wybrany prezydentem klubu [OFICJALNIE] fot. Joan Laporta [Twitter]
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: FC Barcelona

Joan Laporta został wybrany nowym prezydentem FC Barcelony.

Laporta zgromadził 58% głosów socios (zrzeszeni kibice Barcelony), zdecydowanie pokonując Toniego Freixę oraz Victora Fonta, którzy zgromadzili odpowiednio - 10% i 31% głosów. 

58-letni Laporta tym samym wraca na posadę, którą zajmował już w latach 2003-2010. Za jego kadencji Barcelona między innymi dwukrotnie sięgnęła po trofeum Ligi Mistrzów i czterokrotnie po mistrzostwo Hiszpanii.

Wybory w 2010 roku wygrał Sandro Rosell, który w atmosferze skandalu musiał przekazać władzę niespełna cztery lata poźniej. Wówczas prezydentem został Josep Maria Bartomeu, z którym kibice utożsamiają trwający kryzys instytucjonalno-sportowy klubu.

Laporta zapowiadał podczas kampanii, że podczas jego prezydentury dużo większe znaczenie będą mieli byli piłkarze Barcelony, jak np. Víctor Valdés czy Carles Puyol. W projekcie uczestniczyć też powinni Jordi Cruijff czy Xavi.

Pierwszym ruchem polityka ma być natomiast telefon do Jorge Messiego, ojca i jednocześnie agenta Lionela. To właśnie pozostanie argentyńskiej supergwiazdy ma stanowić pierwszy priorytet na najbliższe tygodnie czy miesiące.

Trudno określić, czy Laporta pozostawi Ronalda Koemana na stanowisku pierwszego trenera w sezonie 2021/2022.

Kadencja Laporty ma potrwać sześć lat.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy