FC Barcelona wyznaczyła trzy cele transferowe na lato

FC Barcelona wyznaczyła trzy cele transferowe na lato fot. felipequeiroz / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Mundo Deportivo

W trakcie zimowego okna transferowego FC Barcelona nie pozyskała żadnego nowego piłkarza. Latem ma to wyglądać inaczej - pisze „Mundo Deportivo”.

Według „Mundo Deportivo” FC Barcelona wyznaczyła sobie trzy konkretne cele na letnie okno transferowe. Chodzi o pozyskanie Yannicka Ferreiry Carrasco, Sofyana Amrabata oraz Vitora Roque.

Kontrakt Carrasco z Atlético Madryt jest ważny do połowy 2024 roku. Barcelona miała zapewnić sobie opcję kupna 29-latka na ustalonych przez oba kluby warunkach, sprzedając zimą do stolicy Hiszpanii Memphisa Depaya. Pojawiały się informacje sugerujące, że wynosi ona 20 milionów euro. „Mundo Deportivo” pisze, że chodzi o 15 milionów, dodając, iż Xavi jest fanem umiejętności belgijskiego skrzydłowego.

Umowa 26-letniego Amrabata z Fiorentiną również wygasa w połowie 2024 roku. Marokańczyk, jedna z najjaśniejszych postaci swojej reprezentacji w trakcie ostatnich Mistrzostw Świata, znajdował się na radarze Katalończyków już zimą. Ci zaproponowali „Violi” wypożyczenie defensywnego pomocnika za trzy miliony euro z opcją wykupu za 37 milionów. Piłkarzowi zależało na transferze, ale naciski z jego strony nic nie dały. Temat ma wrócić latem.

W 17-letnim Vitorze Roque Barcelona widzi z kolei zawodnika, który w przyszłości może być jej podstawowym środkowym napastnikiem. Strzelec pięciu goli w sezonie 2022 brazylijskiej ekstraklasy podobno jest zainteresowany przenosinami na Camp Nou, więc dojście z nim do porozumienia nie powinno stanowić problemu. To trzeba zrobić jeszcze z Athletico Paranaense, a rywali nie brakuje, bo młodym graczem interesują się też Chelsea czy Paris Saint-Germain.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy