FC Barcelona: Xavi z pełnym porozumieniem. Wszystko w rękach Al-Sadd

FC Barcelona: Xavi z pełnym porozumieniem. Wszystko w rękach Al-Sadd fot. Al Sadd
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tot costa

Xavi poinformował w programie „Tot costa” w Catalunya Ràdio, że doszedł do porozumienia z Barceloną i obecnie czeka na pomyślny rezultat rozmów wysłanników europejskiego klubu z Al-Sadd.

Saga związana z przejęciem „Dumy Katalonii” przez 41-letniego szkoleniowca wydaje się być już przesądzona.

Co prawda obecny pracodawca Hiszpana odniósł się już kilkukrotnie w negatywny sposób do tematu przedwczesnego zakończenia z nim współpracy, ale wiele na to wskazuje, że jest to tylko zasłona dymna ze strony działaczy katarskiego zespołu, którzy w ostatecznym rozrachunku nie będą robić Xaviemu większych problemów związanych z powrotem na Półwysep Iberyjski.

Wysłannicy ekipy z Camp Nou w osobach Rafaela Yuste (wiceprezydent klubu do spraw sportowych) oraz Mateu Alemany'ego (dyrektor do spraw piłki nożnej) omawiają obecnie w Doha warunki rozstania trenera z Al-Sadd, ponieważ on sam przyznał otwarcie, że porozumiał się już z Barceloną.

- Jestem bardzo podekscytowany i chętny do rozpoczęcia nowego wyzwania. Oba kluby muszą jednak się dogadać. Ja sam rozmawiam z Barceloną od wielu dni i wszystko mamy już gotowe. Także teraz wszystko zależy od rozmów między drużynami. Mam nadzieję, że uda im się porozumieć - stwierdził Xavi w programie „Tot costa” w Catalunya Ràdio.

Wspomniane źródło podkreśla także, że kością niezgody pomiędzy obiema stronami nie są pieniądze, bo „Duma Katalonii” miałaby być gotowa do przeznaczenia 5 milionów euro na wykupienie 41-latka.

Katarczycy nie chcą jednak tych pieniędzy od ekipy z Camp Nou, ale mają od niej oczekiwać zaangażowania się w promocję przyszłorocznego mundialu czy rozegranie sparingu z Al-Sadd w dogodnym dla nich miejscu oraz terminie.

Te kwestie powinny zostać wkrótce wyjaśnione, dzięki czemu Xavi powinien oficjalnie przejąć stery nad Barceloną po nadchodzącym ligowym meczu z Celtą Vigo (6 listopada o godzinie 16:15).

***

FC Barcelona: Javier Tebas ujawnił budżet klubu na transfery i... nowego trenera

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem” Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem” Mateu Alemany dołączy do hiszpańskiego giganta?! Myślano o tym już dekadę temu Mateu Alemany dołączy do hiszpańskiego giganta?! Myślano o tym już dekadę temu Serhou Guirassy zadziwia cały świat. Wyrównał wielki rekord Roberta Lewandowskiego [WIDEO] Serhou Guirassy zadziwia cały świat. Wyrównał wielki rekord Roberta Lewandowskiego [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy