FC Barcelona z Atlético Madryt bez kluczowego zawodnika

FC Barcelona z Atlético Madryt bez kluczowego zawodnika fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Jan Chromik
Jan Chromik
Źródło: RAC1

Marc-André ter Stegen najprawdopodobniej opuści hitowe starcie FC Barcelony z Atlético Madryt.

Marc-André ter Stegen od lat należy do jednych z najlepszych zawodników FC Barcelony, więc jego ostatnia absencja sprawia Xaviemu spory ból głowy.

31-latek na zgrupowaniu reprezentacji Niemiec nabawił się, z pozoru niegroźnego, urazu pleców. Nie wystąpił on w spotkaniach z Turcją i Austrią, ale wydawało się, że po powrocie do klubu będzie on już zdolny do gry.

Okazało się jednak, że kontuzja jest poważniejsza niż sądzony. Zarówno w meczu z Rayo Vallecano, jak i z FC Porto, ter Stegena musiał zastąpić Iñaki Peña. Wszystko wskazuje na to, że w niedzielnym spotkaniu z Atlético Madryt ponownie między słupkami „Dumy Katalonii” stanie 24-latek.

Pomimo dnia wolnego, Niemiec miał dziś trenować w Ciutat Esportiva, ale nadal odczuwał dyskomfort związany z plecami. Bardzo wątpliwe jest, by dał radę powrócić do treningu z pełnym obciążeniem przed hitowym starciem, bo zostały do niego jedynie dwie sesje treningowe.

„Blaugrana” nie chce też zbytnio spieszyć się z powrotem Niemca na boisko, by nie ryzykować pogłębieniem urazu.

Dyspozycja Peñi w spotkaniu z Rayo zaniepokoiła kibiców, jednak w starciu z Portugalczykami zaprezentował się już dużo lepiej. Mecz z Atlético Madryt będzie prawdopodobnie największym wyzwaniem w jego dotychczasowej karierze, bo może zadecydować o tym, że obrona mistrzostwa Hiszpanii stanie się mało realna już po 15. kolejkach.

Aktualnie FC Barcelona ma już cztery punkty straty do Realu Madryt i Girony, które mają po 35 punktów na koncie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy