FC Barcelona z pierwszą ofertą za Lautaro Martíneza. Szybka odpowiedź Interu Mediolan

FC Barcelona z pierwszą ofertą za Lautaro Martíneza. Szybka odpowiedź Interu Mediolan fot. Inter Mediolan
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Nicolò Schira

FC Barcelona przedstawiła swoją pierwszą propozycję wykupu Lautaro Martíneza z Interu Mediolan.

Przedstawiciele „Dumy Katalonii” wykazują poważne zainteresowanie usługami argentyńskiego napastnika już od dłuższego czasu i widzą w nim idealnego następcę Luisa Suáreza, który coraz większymi krokami zbliża się do zakończenia swojej przygody z futbolem.

Ekipa z Camp Nou i wszystkie inne drużyny przejawiające chęć do pozyskania 22-letniego zawodnika spoza Włoch wiedzą, że dzięki stosownym zapisom w umowie piłkarza z Interem będą mogły go wykupić z mediolańskiego zespołu za 111 milionów euro w pierwszych dwóch tygodniach lipca.

FC Barcelona chce naturalnie uniknąć utraty aż takiej sumy i zgodnie z informacjami przekazanymi przez Nicolò Schirę, przedstawiła „Nerazzurrim” ofertę opiewającą na 70 milionów euro oraz karty zawodnicze Arturo Vidala i Nélsona Semedo za Lautaro Martíneza.

Właściciele drużyny ze Stadio Giuseppe Meazza ustosunkowali się bardzo szybko do propozycji aktualnego mistrza Hiszpanii i postanowili ją odrzucić oraz zaznaczyli, że jeżeli rzeczywiście chcą zakontraktować Argentyńczyka, to muszą aktywować klauzulę odstępnego.

Wspomniany dziennikarz dodaje także, że w górę powędrowała indywidualna oferta dla samego napastnika, który początkowo mógłby liczyć na osiem milionów euro na sezon. Teraz „Duma Katalonii” jest skłonna płacić mu 10 milionów euro za rok gry w swoich barwach na mocy umowy obowiązującej do 30 czerwca 2025 roku.

Lautaro Martínez strzelił szesnaście bramek oraz zanotował cztery asysty w 30 rozegranych meczach dla „Nerazzurrich” w obecnych rozgrywkach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Walukiewicz szykuje się do letniego transferu? Może opuścić Serie A Walukiewicz szykuje się do letniego transferu? Może opuścić Serie A Dyrektor Marsylii tonuje nastroje w sprawie Milika. „Cierpliwość wygrywa w tej grze” Dyrektor Marsylii tonuje nastroje w sprawie Milika. „Cierpliwość wygrywa w tej grze” Piątek w Juventusie?! Mistrz Włoch rozważa wymianę, ale to jest jedna z WIELU opcji Piątek w Juventusie?! Mistrz Włoch rozważa wymianę, ale to jest jedna z WIELU opcji Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Raków Częstochowa ma nowego bramkarza. Dominik Holec w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Raków Częstochowa ma nowego bramkarza. Dominik Holec w Ekstraklasie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy