FC Barcelona z pomysłem na zimowy transfer Daniego Olmo. Trzeba kombinować!

FC Barcelona z pomysłem na zimowy transfer Daniego Olmo. Trzeba kombinować! fot. RB Lipsk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport Bild

FC Barcelona zamierza podjąć próbę sprowadzenia do siebie Daniego Olmo z RB Lipsk w trakcie zimowego okna transferowego - uważa „Sport Bild”.

Ekipa z Camp Nou wyraziła konkretne zainteresowanie produktem swojej akademii już w sierpniu, ale wówczas zabrakło jej czasu na wypracowanie zadowalającego porozumienia z niemieckim klubem w kwestii warunków transakcji odnoszących się do przeprowadzki zawodnika na Półwysep Iberyjski.

Sam 23-latek nie miał także zbyt wiele czasu na przeanalizowanie plusów oraz minusów ewentualnego powrotu do „Dumy Katalonii” i w związku z tym zapewnił, że zamierza w pełni skupić się na grze w RB Lipsk do zakończenia obecnego sezonu.

Niewykluczone, że Dani Olmo będzie musiał nieco zmienić swoje plany, ponieważ dziennikarze „Sport Bilda” uważają, że FC Barcelona sposobi się do podjęcia próby pozyskania ofensywnego piłkarza w trakcie nadchodzącego zimowego okna transferowego.

Wspomniane źródło przekonuje, że utytułowany zespół spróbuje wypożyczyć reprezentanta Hiszpanii do końca trwających rozgrywek z zawartą klauzulą wykupu opiewającą na 60 milionów euro.

Ta propozycja może jednak nie usatysfakcjonować drużyny z Bundesligi, która już latem była gotowa sprzedać jednego ze swoich kluczowych graczy za sumę zapisaną w jego kontrakcie wynoszącą 75 milionów euro.

23-latek z uwagi na przerwę po udziale w Mistrzostwach Europy oraz Igrzyskach Olimpijskich i leczoną obecnie kontuzję mięśniową wystąpił w zaledwie trzech meczach RB Lipsk w trwających rozgrywkach, w których zanotował jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Raków Częstochowa: Pięciu kandydatów do zastąpienia Marka Papszuna Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Bayern Monachium - FC Barcelona bez kibiców [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Juventus z komunikatem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo. Coraz ciemniejsze chmury nad klubem [OFICJALNIE] Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Tymoteusz Puchacz łączony z zimowym wypożyczeniem Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy