FC Barcelona z sensacyjną porażką. Robert Lewandowski znalazł się na ustach kibiców

2024-08-12 22:05:37; Aktualizacja: 2 godziny temu
FC Barcelona z sensacyjną porażką. Robert Lewandowski znalazł się na ustach kibiców Fot. Alex Carreras/Imago/pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

FC Barcelona oblała ostatni sprawdzian przed startem nowego sezonu. Podopieczni Hansiego Flicka przegrali w starciu o Puchar Gampera z AS Monaco (0:3). Kiepskie recenzje za swój występ zebrał Robert Lewandowski, który na murawie przebywał od pierwszej minuty.

FC Barcelona podejmowała w poniedziałkowy wieczór AS Monaco w ramach corocznego spotkania o Puchar Gampera. Oba zespoły znajdują się na końcowym etapie przygotowań do nowego sezonu, a rzeczona potyczka stanowiła dla nich ostatni sprawdzian przed inauguracją rozgrywek.

Pierwszej bramki doczekaliśmy się dopiero po zmianie stron, kiedy w 50. minucie świetnym odbiorem oraz doskonałym wykończeniem popisał się Lamine Camara. Malijczyk wyprowadził francuską drużynę na prowadzenie.

Chwilę później wynik podwyższył Breel Embolo. Szwajcar został kapitalnie obsłużony przez Takumiego Minamino i nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem „Dumy Katalonii”.

FC Barcelona nie zdołała odpowiedzieć nawet trafieniem kontaktowym, a na domiar złego w końcowych minutach rywalizacji dostała trzecią bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się wprowadzony z ławki rezerwowych 19-letni Christian Mawissa Elebi.

Ekipa dowodzona przez Hansiego Flicka uległa zatem swojemu rywalowi, przegrywając jednocześnie w meczu o Puchar Gampera po raz pierwszy od 2012 roku. Wtedy na Camp Nou lepsza okazała się Sampdoria (0:1).

Robert Lewandowski, który przebywał na boisku od pierwszej minuty, zakończył swój występ bez gola. 35-letni napastnik został zmieniony w 68. minucie zawodów. W jego miejscu na murawie zameldował się Lamine Yamal.

Kibice FC Barcelony nie szczędzą słów krytyki wobec Polaka.

„Lewandowski jest w tym momencie po prostu kompletnie negatywnym punktem zespołu. Nie potrafi już pressować, ledwo biega, co najwyżej przeciętnie odnajduje się w grze”, „Największą przeszkodą dla Hansiego Flicka w dążeniu do wygrania ligi będzie to, że nie pozbędzie się Lewandowskiego i Ter Stegena” - czytamy na Twitterze.