FC Barcelona z szóstym ligowym zwycięstwem z rzędu. Dublet Roberta Lewandowskiego [WIDEO]

2024-09-22 20:27:55; Aktualizacja: 4 dni temu
FC Barcelona z szóstym ligowym zwycięstwem z rzędu. Dublet Roberta Lewandowskiego [WIDEO] Fot. Sergio Ruiz/pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

W meczu szóstej kolejki ligowej FC Barcelona pokonała w wyjazdowym spotkaniu Villarreal wynikiem 5-1. Dublet odnotował Robert Lewandowski. Polak miał okazję na hat-tricka, ale zmarnował rzut karny. Dwie bramki zdobył również Raphinha, a jedno trafienie zanotował Pablo Torre. Tym samym „Duma Katalonii” utrzymała przewagę nad drugim w tabeli Realem Madryt po kończącej się serii gier.

Starcie rozgrywane na Estadio de la Cerámica zapowiadało się niezwykle ciekawie. Do tej pory oba zespoły nie zaznały bowiem jeszcze goryczy porażki w ramach zmagań na najwyższym szczeblu ligowym. Villarreal mógł pochwalić się dorobkiem trzech zwycięstw oraz dwóch remisów, natomiast FC Barcelona po znakomitym początku sezonu miała na swoim koncie komplet punktów.

Wynik meczu w 20. minucie otworzył Robert Lewandowski. Wbiegający w obręb pola karnego polski napastnik został znakomicie obsłużony przez Pablo Torre i w dogodnej sytuacji pokonał golkipera rywali.

Kwadrans później 36-latek mógł cieszyć się już dubletu, kiedy po zamieszaniu umieścił futbolówkę w siatce instynktownym strzałem, znajdując się tyłem do bramki.

Radość przyjezdnych nie trwała jednak zbyt długo, gdyż chwilę później gracze Villarrealu odpowiedzieli trafieniem kontaktowym. Na listę strzelców wpisał się Ayoze Pérez. W całej sytuacji kapitalnie podawał Alex Baena.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy boisko na noszach opuścił Marc-André ter Stegen. Kontuzjowanego Niemca między słupkami zastąpił Iñaki Peña.

Na przerwę podopieczni Hansiego Flicka schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron za odrabianie strat szybko chcieli wziąć się gospodarze. Zawodnicy „Żółtej łodzi podwodnej” ulokowali piłkę w siatce za sprawą gola Nicolasa Pepe, jednak po chwili sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, sygnalizując pozycję spaloną w tej akcji.

W 58. minucie rezultat na korzyść gości podwyższył Pablo Torre.

Niedługo potem czwartego gola dla FC Barcelony mógł strzelić Robert Lewandowski. Polak stanął przed doskonałą szansą na skompletowanie hat-tricka, lecz pomylił się przy strzale z rzutu karnego.

Wkrótce napastnika wyręczył Raphinha. Brazylijczyk najpierw zdobył bramkę na 4-1, a w 83. minucie ustalił końcowy wynik potyczki na 5-1.

FC Barcelona zachowała czteropunktową przewagę nad drugim w tabeli Realem Madryt po szóstej kolejce. Dla katalońskiej drużyny było to także szóste ligowe zwycięstwo z rzędu.

Villarreal poniósł natomiast pierwszą porażkę w obecnym sezonie LaLigi.