FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło”

2024-05-25 09:43:24; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło” Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Sport

FC Barcelona sprowadzi Guido Rodrígueza, o którego intensywnie zabiegał Xavi. Hansi Flick opowiedział się za transferem nowego pomocnika - zapewnia „Sport”.

Xavi od kilku miesięcy domagał się od zarządu wzmocnienia środka pola. Po przeanalizowaniu wszelkich dostępnych opcji uwaga szkoleniowca skupiła się na Guido Rodríguezie.

30-latek od czterech pełnych sezonów odgrywa ważną rolę w barwach Realu Betis, notując ponad 130 spotkań w LaLidze. W dodatku z powodzeniem potrafi pokryć kilka pozycji w linii środkowej.

„Duma Katalonii” przystąpiła zatem do rozmów z Argentyńczykiem, które ostatecznie doprowadziły do całkowitego porozumienia. 

Rodríguez po wygaśnięciu umowy z Betisem miał dołączyć pod skrzydła Xaviego, podpisując dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Sprawa się jednak skomplikowała.

Jak już zostało oficjalnie potwierdzone, 44-letni szkoleniowiec opuści po sezonie klub. Nad transakcją z udziałem mistrza świata z Kataru zawisł zatem spory znak zapytania.

Na rozmowach z Hansim Flickiem, który zostanie wkrótce ogłoszony następcą Xaviego, poruszono kwestię transferu Argentyńczyka. 

Wedle doniesień „Sportu” niemiecki trener dał „zielone światło” na sfinalizowanie operacji. Nic nie stoi zatem już na przeszkodzie. Wynagrodzenie 30-latka zostało wkalkulowane w ewentualne koszta na przyszłe rozgrywki.

Jeśli sprawdzą się ostatnie doniesienia, to Flick zostanie zaprezentowany jako opiekun FC Barcelony już w najbliższy poniedziałek.