FC Barcelona: Znany rywal i termin meczu o Trofeum Gampera [OFICJALNIE]

FC Barcelona: Znany rywal i termin meczu o Trofeum Gampera [OFICJALNIE] fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Barcelona

Rywalem Barcelony w meczu o Trofeum Gampera, a więc przedsezonowych zawodów stworzonych w hołdzie byłemu prezydentowi klubu - Joanowi Gamperowi, będzie w tym roku Juventus.

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym przez „Dumę Katalonii”, po raz pierwszy w historii w ramach Trofeum Gampera zagra zarówno męska drużyna Barcelony, jak i żeńska. W obu przypadkach ich rywalem będzie Juventus.

Oba mecze odbędą się 8 sierpnia. Zespoły kobiece zagrają na Camp Nou o godzinie 18:00, a ekipy prowadzone przez Ronalda Koemana i Massimiliano Allegriego wybiegną na murawę o 21:30.

„Duma Katalonii” poinformowała, że na trybunach będzie mogło zasiąść 19 869 widzów, co odpowiada 20 procentom ich zapełnienia. Mecze będzie można śledzić również na Barça TV+.

Juventus, którego barwy reprezentuje Wojciech Szczęsny, pierwszy i jak na razie ostatni raz został zaproszony do walki o Trofeum Gampera w 2005 roku. Regulaminowy czas gry zakończył się wtedy remisem 2:2, a turyńczycy wygrali po konkursie rzutów karnych. W pięciu ostatnich edycjach Barcelona rywalizowała z Sampdorią, Chapecoense, Boca Juniors, Arsenalem i Elche. Za każdym razem zwyciężyła.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy