FC Barcelona znów z wizerunkową wpadką. Wypłaci pokaźne odszkodowanie doradcy zarządu

FC Barcelona znów z wizerunkową wpadką. Wypłaci pokaźne odszkodowanie doradcy zarządu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Joan Prats (Radio Marca)

FC Barcelona domyka ostatnie formalności związane z przedwczesnym zakończeniem współpracy z Ariedo Braidą. Doradca dyrekcji sportowej ma otrzymać milionowe odszkodowanie z tego tytułu - poinformował Joan Prats z „Radio Marca”.

Przedstawiciele „Dumy Katalonii” poszukują już od dobrych kilku miesięcy oszczędności na różnych szczeblach w klubie. Z tego też powodu zdecydowali się rozstać z takimi piłkarzami jak Ivan Rakitić, Arturo Vidal czy Luis Suárez.

Ekipa z Camp Nou nie zarobiła praktycznie nic na ich sprzedaży, ale liczyło się dla niej przede wszystkim to, aby ci zniknęli z listy płac.

Teraz z podobnego założenia mają wychodzić w sprawie restrukturyzacji zatrudnienia na szczeblu administracyjnym, choć przypadek Ariedo Braido nie do końca na to wskazuje.

Joan Prats z „Radio Marca” uważa, że człowiek zatrudniony przez prezydenta Josepa Marię Bartomeu w 2015 roku na stanowisku doradcy dyrekcji sportowej ma otrzymać nawet milionowe odszkodowanie z tytułu przedwczesnego zakończenia współpracy z klubem po tym, jak został z niego zwolniony przed startem poprzedniego sezonu.

Od tego czasu Włoch starał się przed sądem wywalczyć należne mu rekompensatę. FC Barcelona stara się jednak nie dopuścić do procesu i dlatego jest gotowa puść na duże ustępstwa wobec 74-latka.

Włoch odpowiedzialny między innymi w przeszłości za zatrudnienie Carlo Ancelottiego w Milanie został dość szybko odsunięty na boczny tor w „Dumie Katalonii” i w efekcie nie wywiązywał się zbyt aktywnie z powierzonej mu roli i bardzo często pozostawał na uboczu przy podejmowaniu ważnych decyzji personalnych dotyczących transferów do i z zespołu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy