FC Barcelona znowu pomyliła się przy obliczaniu należnego podatku

FC Barcelona znowu pomyliła się przy obliczaniu należnego podatku
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: El Confidencial

Finanse FC Barcelony były przedmiotem śledztwa prowadzonego przez fiskus. Jego efektem jest dopatrzenie się nieprawidłowości przy rozliczeniu podatku oraz wysoka grzywna.

„El Confidencial” informuje, że Urząd Skarbowy żąda od Katalończyków zapłacenia blisko 9 milionów euro zaległego podatku za okres od stycznia 2012 do czerwca 2015 roku. Ponadto na klub nałożono grzywnę w wysokości 14 milionów euro, co łącznie daje około 23 miliony euro, które „Blaugrana” jest w tej chwili winna fiskusowi.

Wyniki śledztwa władzom FC Barcelony były tak naprawdę znane przed rozpoczęciem lata, a już wtedy nie były one w stanie spłacić zadłużenia. W efekcie zwrócono się z prośbą do stosownego sądu o zawieszenie płatności w czasie, a wniosek został rozpatrzony pozytywnie.

Jednocześnie wicemistrz Hiszpanii starał się o częściowe umorzenie grzywny, ale w tym przypadku sędziowie nie byli tak pobłażliwi.

Czym argumentował owe prośby klub z Camp Nou? Oczywiście trudną sytuacją ekonomiczną po wystąpieniu pandemii koronawirusa.

„Nieoczekiwana przez nikogo pandemia COVID-19 spowodowała znaczne zmniejszenie dochodów. Szczególnie dotknięty został sektor publicznej rozrywki, co w pełni uzasadnia podjęcie wyjątkowych środków. Koronawirus nie tylko wpłynął na dochody i wydatki klubu, ale także tymczasowo zdewaluował jego najcenniejsze niematerialne aktywa, czyli wartość zespołu” – czytamy w uzasadnieniu ujętym w orzeczeniu sądowym.

FC Barcelonie aktualnie grozi bankructwo, a szansą na lepsze jutro byłoby wypracowanie ugody z graczami w kwestii obniżki ich dotychczasowych wynagrodzeń. W ten sposób, według wstępnych wyliczeń, udałoby się zaoszczędzić około 190 milionów euro.

Wracając do wyników śledztwa fiskusa, to nie pierwszy raz, kiedy „Duma Katalonii” źle wylicza podatek. Ostatnio okazało się, że przez pomyłkę obszaru księgowości na konto Neymara wpłynęło o ponad 10 milionów euro więcej niż powinno.

Więcej na temat: FC Barcelona Hiszpania

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy