Felix Brych zakończył międzynarodową karierę [OFICJALNIE]

Felix Brych zakończył międzynarodową karierę [OFICJALNIE] fot. EFECREATA / Shutterstock.com
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Kicker

Sędzia Mistrzostw Europy 2020 Felix Brych rezygnuje z udziału w kolejnych dużych imprezach międzynarodowych. Teraz chce się skoncentrować na Bundeslidze.

Niemiecki arbiter chce zrezygnować z przyszłych dużych imprez międzynarodowych po udanych Mistrzostwach Europy w piłce nożnej z pięcioma występami na koncie. 45-latek wyjawił swoją decyzję „Kickerowi“.

Jego zdaniem w tak długim czasie nie jest on w stanie powtórzyć takiego występu i zwyczajnie zabraknie mu chęci, jakie miał podczas turnieju w ostatnich tygodniach. - Dlatego zdecydowałem, że nie będę sędziował więcej turniejów i na przełomie roku zakończę swoją międzynarodową karierę - powiedział Brych.

Niemiec chce jednak kontynuować pracę w swoim kraju. - Z niecierpliwością czekam na nadchodzący sezon w Bundeslidze - dodał.

Brych zaliczył pięć występów na Mistrzostwach Europy, co jest jego osobistym rekordem. Ostatnim ważnym meczem, który poprowadził, był półfinał pomiędzy mistrzami Europy Włochami i Hiszpanią.

45-latek jest sędzią międzynarodowym od 2007 roku. Może poszczycić się pracą na takich turniejach, jak: Mistrzostwa Świata 2014 i 2018, EURO 2016 i 2020 czy IO w Londynie (2012). Od sezonu 2008/2009 regularnie sędziuje również spotkania Ligi Mistrzów UEFA, a rok wcześniej rozpoczął pracę jako arbiter Ligi Europy (wcześniej znanej jako Puchar UEFA).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Edi Andradina wskazał najważniejszych dla siebie i najlepszych trenerów. „Vanderlei Luxemburgo mówił, że jestem gruby” Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy