Fellaini zakażony koronawirusem. To pierwszy przypadek w Chinese Super League

Fellaini zakażony koronawirusem. To pierwszy przypadek w Chinese Super League fot. Shandong Luneng
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Shandong Luneng

Marouane Fellaini w tym tygodniu wrócił do Chin z Belgii i testy przeprowadzone od razu po przylocie pokazały obecność w jego organizmie koronawirusa. Wiadomość potwierdził jego pracodawca.

Tym samym 32-letniego Belga czekają teraz dwa tygodnie kwarantanny, nim będzie mógł dołączyć do swojego zespołu, Shandong Luneng.

W Chinach coraz poważniej myśli się o ogłoszeniu decyzji o powrocie piłki ligowej. Może do tego dojść nawet pod koniec kwietnia lub na początku maja.

Fellaini jest pierwszym zakażonym koronawirusem piłkarzem na poziomie Chinese Super League. Kilka dni temu wykryto z kolei koronawirusa u pierwszego piłkarza w Chinach - 30-letniego Brazylijczyka Dorieltona, grającego w drugoligowym Meizhou Hakka. Ten z kolei przyleciał do Chin z Bangkoku w Tajlandii.

Poza tym koronawirusa ma tylko jeden profesjonalny chiński piłkarz - doskonale znany też w Polsce Wu Lei, grający w hiszpańskim Espanyolu.

***

W samych Chinach zakażenia koronawirusem bardzo wyhamowały w ostatnich tygodniach. Większość przypadków jest importowana - dotyczy ludzi, którzy przylecieli do Państwa Środka.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] Bayern w kontraktowej ofensywie. OFICJALNIE: Nowa umowa Müllera Bayern w kontraktowej ofensywie. OFICJALNIE: Nowa umowa Müllera Manchester United, Manchester City i Liverpool - te kluby stracą ponad 100 milionów funtów na odwołaniu Premier League Manchester United, Manchester City i Liverpool - te kluby stracą ponad 100 milionów funtów na odwołaniu Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy