Fernando Santos po pomięciu Kamila Glika, Dawida Kownackiego, Grzegorza Krychowiaka czy Kamila Grosickiego: Pytania będą zawsze

Fernando Santos po pomięciu Kamila Glika, Dawida Kownackiego, Grzegorza Krychowiaka czy Kamila Grosickiego: Pytania będą zawsze fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Fernando Santos, selekcjoner reprezentacji Polski, ogłosił dzisiaj powołania na mecz towarzyski z Niemcami oraz spotkanie eliminacji do EURO 2024 z Mołdawią. Podczas konferencji prasowej nie zabrakło pytań o nieobecnych.

Przed ogłoszeniem nazwisk kadrowiczów pojawiły się doniesienia, że zaproszenie otrzymali Kamil Glik oraz Dawid Kownacki. Tego ostatniego bardzo domagali się kibice, o pierwszym głównie mówili dziennikarze.

Ostatecznie ani stoper Benevento Calcio, ani napastnik Fortuny Düsseldorf (od przyszłego sezonu zagra w Werderze Brema) nie ma wśród powołanych.

Wielu dziwi także brak Kamila Grosickiego, a sporo kontrowersji wciąż wzbudza pominięcie Grzegorza Krychowiaka.

– Mam ogromny szacunek dla wszystkich piłkarzy, bez wyjątku. Oni zapisali się w historii, ale ja wybieram na tu i teraz. Razem ze swoim sztabem podjąłem decyzje, które wszyscy uważamy za najlepsze – oświadczył Fernando Santos.

– Rozumiem, że niektórzy mogą uznać to za kontrowersyjne czy niesprawiedliwe, ale taki jest futbol. To nic osobistego, po prostu wybieramy to, co naszym zdaniem jest najlepsze dla drużyny – dodał.

– To nie jest żaden wstrząs czy trzęsienie ziemi, tak się dzieje w futbolu na całym świecie. Nie jestem selekcjonerem od dwóch miesięcy, tylko od ponad dwunastu lat. Wiem, jak to wszystko działa. Pytania o powołania będą pojawiać się zawsze, niezależnie od tego, jak lista będzie wyglądała – zauważył

Oprócz wspomnianej czwórki brakuje również Matty’ego Casha. Zawodnik Aston Villi nie jest jednak w stu procentach gotowy do gry, stąd jego absencja.

– Nie mogę czekać aż do 12 czerwca na zawodnika, który nie jest w stu procentach swoich możliwości. Gdyby dotarł na zgrupowanie i nie mógłby grać, mielibyśmy problem z powołaniem następnego zawodnika – wyznał.

***

Reprezentacja Polski na mecze z Niemcami i Mołdawią. Fernando Santos odkrył karty! [OFICJALNIE]

***

Wśród powołanych nie ma żegnającego się z kadrą Kuby Błaszczykowskiego, ale jak wyjaśnił selekcjoner, nie było takiej potrzeby. Planowo ma on zagrać z Niemcami przez 16 minut.

Santos zaznaczył, że bardzo zależy mu na wcześniejszym przyjeździe graczy na zgrupowanie. Docelowo miałby to być już piąty czerwca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Zagadkowe zmiany Lionela Messiego i Jordiego Alby. Amerykanie w stanie alarmu Zagadkowe zmiany Lionela Messiego i Jordiego Alby. Amerykanie w stanie alarmu Tajemnicza klauzula w kontrakcie Harry'ego Kane'a. Prezes Tottenhamu podgrzał atmosferę Tajemnicza klauzula w kontrakcie Harry'ego Kane'a. Prezes Tottenhamu podgrzał atmosferę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy