Fernando Santos zadebiutował za sterami nowej reprezentacji [WIDEO]

2024-09-05 20:14:15; Aktualizacja: 1 godzina temu
Fernando Santos zadebiutował za sterami nowej reprezentacji [WIDEO] Fot. FotoPyK
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

Prowadzona przez Fernando Santosa reprezentacja Azerbejdżanu uległa w Lidze Narodów Szwecji 1:3. Na boisku nie zabrakło piłkarzy z Ekstraklasy.

Fernando Santos był selekcjonerem reprezentacji Polski do września 2023 roku. Potem pracował w Beşiktaşie, a w czerwcu został ogłoszony nowym opiekunem drużyny narodowej Azerbejdżanu.

W czwartek przyszedł czas na jego debiut. Azerowie rywalizują w grupie C1 Ligi Narodów i w czwartek przyszło im się zmierzyć ze Szwecją. Faworytami oczywiście nie byli. Obecnie zajmują 111. miejsce w rankingu FIFA, podczas gdy ich pierwsi pod wodzą nowego szkoleniowca przeciwnicy plasują się na 29. lokacie.

Spotkanie było rozgrywane w Baku i gospodarze mogli objąć prowadzenie w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Ramil Szejdajew nie wykorzystał jednak rzutu karnego.

Po przerwie wynik otworzyli przyjezdni. Dwukrotnie do siatki trafił Alexander Isak, któremu w obu przypadkach podawał Viktor Gyökeres. Trzecią bramkę dorzucił sam napastnik Sportingu po uderzeniu z 11. metra. Gola dla azerskiej ekipy strzelił Renat Dadaşov, ale na tym się skończyło.

Tym samym Szwedzi zwyciężyli 3:1.

W szeregach wygranej drużyny na murawie nie zabrało przedstawicieli Ekstraklasy. Od początku wystąpili Alex Douglas z Lecha Poznań oraz Linus Wahlqvist z Pogoni Szczecin. Obaj przebywali na niej do 72. minuty.

W niedzielę Azerowie zmierzą się ze Słowacją. Szwedów czeka potyczka z Estonią.