2024-09-05 21:54:18; Aktualizacja: 6 minut temu
Wyjątkowe osiągnięcie Cristiano Ronaldo. Portugalczyk tworzy historię [WIDEO] Fot. Gevorg Ghazaryan / Shutterstock.com
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Cristiano Ronaldo, strzelając gola w czwartkowym starciu Portugalia - Chorwacja w Lidze Narodów, dobił do 900 bramek zdobytych w karierze.

W czwartkowy wieczór o godzinie 20:45 wybrzmiał pierwszy gwizdek arbitra spotkania Portugalia - Chorwacja.

Gospodarze tego starcia wyszli na prowadzenie już w siódmej minucie za sprawą trafienia Diogo Dalota.

Po nieco ponad godzinie gry wynik na korzyść Portugalczyków podwyższył Cristiano Ronaldo. 39-latek świetnie odnalazł się w polu karnym rywala po dośrodkowaniu Nuno Mendesa i z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki.

Tym samym gracz obecnie występujący w saudyjskim Al-Nassr zdobył bramkę numer 900 w swojej piłkarskiej karierze.

Dla portugalskiego zawodnika było to wyjątkowe trafienie, o czym świadczy sama celebracja strzelonego gola. Najpierw podbiegł on do narożnika boiska, po czym uklęknął na murawie, pochylił się i zanurzył głowę w dłoniach, dając wyraz emocjom.

Największy dorobek zdobytych bramek w wykonaniu Cristiano Ronaldo przypada na okres gry w Realu Madryt, dla którego zanotował aż 450 trafień do siatki. Stanowi to zatem połowę jego dotychczasowego bilansu.

Barierę 100 strzelonych goli udało mu się natomiast przekroczyć w koszulkach Manchesteru United, Juventusu, a także w seniorskiej kadrze narodowej.