Wielki wyczyn dzielnej reprezentacji San Marino! [WIDEO]

2024-09-05 22:41:57; Aktualizacja: 2 godziny temu
Wielki wyczyn dzielnej reprezentacji San Marino! [WIDEO] Fot. TV
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

Reprezentacja San Marino mierzyła się w czwartkowym meczu Ligi Narodów z Liechtensteinem na swoim terenie. Gospodarze zwyciężyli 1:0.

Czwartkowy wieczór przyniósł nam potyczkę między zespołami znajdującymi się w końcowej części rankingu FIFA. San Marino zajmuje w nim ostatnie 210. miejsce, a Liechtenstein plasuje się tylko nieco wyżej, bo na 199. lokacie.

Pierwsza połowa meczu rozgrywanego w Serravalle zakończyła się bezbramkowym remisem. Przyjezdni trafili do siatki, ale sędzia główny zasygnalizował spalonego. Kilka minut po przerwie to gospodarze objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Nicko Sensoli. 19-latek wykończył dośrodkowanie w pole karne i niezbyt pewne interwencje przeciwników - najpierw obrońcy, a następnie bramkarza.

Dla młodego ofensywnego pomocnika to dopiero czwarty występ w drużynie narodowej. Na co dzień jest zawodnikiem San Marino Academy, choć niedawno był też wypożyczony do włoskiego czwartoligowca Sangiuliano City.

Reprezentacja San Marino zanotowała historyczne osiągnięcie. Biorąc pod uwagę oficjalne spotkania, to jej... drugie zwycięstwo. Poprzednie zaliczyła w 2004 roku również z Liechtensteinem, ale wtedy ekipy mierzyły się towarzysko. Jest to więc premierowa wygrana w spotkaniu o stawkę.

Oprócz tego ma na koncie dziewięć remisów.

Z drużyną, która zyskała wielu kibiców spoza swojego kraju, pracuje Roberto Cevoli. We wtorek zmierzy się ona z Mołdawią na wyjeździe.