FIFA 20: Rumuńska armia idzie na wojnę z EA Sports. Wszystko przez gablotę pucharów... FCSB!

FIFA 20: Rumuńska armia idzie na wojnę z EA Sports. Wszystko przez gablotę pucharów... FCSB!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: GSP.ro | Emanuel Roşu

Rumuńska armia domaga się od Electronic Arts odebrania trofeów FCSB (FC Star Bukareszt) w wirtualnej gablocie klubu w grze FIFA 20.

Konflikt pomiędzy rumuńskim wojskiem a przedstawicielami FCSB przenosi się na nowy... wirtualny poziom. Aby jednak zrozumieć istotę konfliktu musimy się cofnąć przynajmniej kilkanaście lat wstecz, kiedy to armia, będąca silnie powiązana z zespołem, postanowiła zakończyć współpracę z klubem piłkarskim w 2004 roku po tym, jak ten został przejęty przez George'a Becaliego, będącego dla rumuński sił zbrojnych uosobieniem wszystkich najgorszych cech działacza sportowego.

Od tego czasu wojsko starało się usilnie pozbawić go praw do używania herbu oraz nazwy Steaua Bukareszt. Ten cel udało im się osiągnąć na przełomie 2016 i 2017 roku, kiedy to armia zgłosiła do udziału w czwartoligowych rozgrywkach drużynę o nazwie CSA Steaua Bukareszt oraz wywalczyła przed sądem prawa do korzystania z herbu oraz nazwy drużyny, dlatego biznesmen został zmuszony do zmiany nazwy zespołu na FCSB (FC Star Bukareszt).

Do tej pory przed tamtejszym wymiarem sprawiedliwości toczy się spór o wypłatę odszkodowania przez Becaliego na rzecz rumuńskiej armii za bezprawne korzystanie z tradycji oraz przywłaszczenie sobie szeregu tytułów zdobytych przez Steauę na krajowym i międzynarodowym podwórku.

Pokłosiem tego wszystkie jest pismo, jakie armia wystosowała do producenta gry FIFA 20, w którym domaga się usunięcia historii klubu FCSB założonego w 1947 roku oraz trofeów z wirtualnej gabloty, ponieważ to wszystko należy do CSA Steaua Bukareszt.

Początkowo rumuńskie wojsko starało się załatwić tę sprawę po cichu, ale prawnik Florin Talpan, który próbował się skontaktować z przedstawicielami twórców gry w swoim kraju został uznany za żartownisia, dlatego zdecydował się pójść z tym znacznie wyżej .

- Ktoś z naszego działu prawnego porozmawia jeszcze z panem Talpenem. Początkowo spanikowaliśmy, kiedy to nas zadzwonił, bo myśleliśmy, że ktoś sobie z nas żartuje. Dopiero później okazało się, że nic takiego nie miało miejsca. Rozumiem, że przy FCSB pojawiły się wszystkie dokonania klubu od 1947 roku, ale z tego co wiem nie została jeszcze podjęta ostateczna decyzja w sprawie odebrania im tych tytułów. Na chwilę obecną nie jestem w stanie podać więcej szczegółów, ale mogę zapewnić, że jeżeli otrzymamy stosowne dokumenty, to dokonamy aktualizacji gry i wszystko się zmieni - powiedział Valentin Mazilu z Electronic Arts Romania.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielki powrót Romeo Jozaka. Być może w podwójnej roli! Wielki powrót Romeo Jozaka. Być może w podwójnej roli! Liga Mistrzów: Znamy już dwunastu uczestników fazy pucharowej, w środę ostatni dzień rywalizacji w grupach Liga Mistrzów: Znamy już dwunastu uczestników fazy pucharowej, w środę ostatni dzień rywalizacji w grupach Dariusz Mioduski stawił czoła kibicom Legii Warszawa. „To zrobiłbym inaczej” i krytyka Czesława Michniewicza Dariusz Mioduski stawił czoła kibicom Legii Warszawa. „To zrobiłbym inaczej” i krytyka Czesława Michniewicza Czesław Michniewicz: Słyszę, że komuś się bardzo brzydko „ulało” Czesław Michniewicz: Słyszę, że komuś się bardzo brzydko „ulało” Dariusz Szpakowski komentuje hit Ligi Mistrzów. Bukmacher płaci za „okazje” Dariusz Szpakowski komentuje hit Ligi Mistrzów. Bukmacher płaci za „okazje” Antonio Rüdiger coraz bliżej odejścia z Chelsea. Nieformalne porozumienie z nowym klubem Antonio Rüdiger coraz bliżej odejścia z Chelsea. Nieformalne porozumienie z nowym klubem OFICJALNIE: Al-Sadd ogłosiło nazwisko następcy Xaviego OFICJALNIE: Al-Sadd ogłosiło nazwisko następcy Xaviego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy