FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził

FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził fot. EA Sports
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Gamerant.com

Użytkownicy konsol masowo blokują możliwość rywalizacji z graczami korzystającymi z komputerów osobistych. Najnowszy system zabezpieczeń się nie sprawdził, otwierając furtkę do licznych oszustw.

Najnowsza odsłona FIFA 23 umożliwiła w końcu rywalizację graczy korzystających z różnych sprzętów (cross-play). Dzięki temu, sympatycy PlayStation czy Xboxa mogą sprawdzić swe siły w starciach z użytkownikami komputerów (PC). Długo wyczekiwana funkcja, mimo początkowych zachwytów, stała się obiektem narastającej fali krytyki.

Posiadacze konsol skarżą się masowo na oszustwa, które wykorzystują przeciwko nim pecetowcy. Po ciemnej stronie internetu krążą specjalne nielegalne oprogramowania ingerujące w kod gry.

Te pozwalają między innymi na automatyczną wygraną, przyznanie piłkarzom pięciu gwiazdek sztuczek czy wyrzucenie przeciwnika z sieciowej konfrontacji. Cały proceder ujawnił użytkownik Twittera pod nazwą Asar.

Domorosły detektyw dostał się na specjalny serwer, po którym krążyły oferty sprzedaży pakietów nielegalnych ułatwień.

Z tego powodu posiadacze kopii gry na konsole wyłączają opcję cross-play, krytykując przy okazji producenta za kolejną gafę w produkcji wartej w naszym kraju ponad 200 złotych.

Co ciekawe, tuż przed premierą najnowszej odsłony popularnego symulatora, producenci chwalili się implementacją specjalnego systemu EA AntiCheat, który skutecznie miał blokować wszelkie próby oszustw. Jak na razie, zabezpieczenie inicjuje wiele problemów, w tym nawet brak możliwości uruchomienia gry.

Niestety, FIFA 23 to kolejna część serii borykająca się z poważnymi niedostatkami technicznymi. EA Sports nie potrafi się ich wystrzec, co wyraźnie wpływa na społeczność. Ta od kilku dni bombarduje produkt negatywnymi ocenami.

Więcej na temat: FIFA 23 FIFA Gry EA Sports

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sergio Busquets wybrał nowy zespół Sergio Busquets wybrał nowy zespół Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy