FIFA 23: Nowy sezon nadchodzi. Premiera gry już jutro

FIFA 23: Nowy sezon nadchodzi. Premiera gry już jutro fot. EA Sports
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Transfery.info

Doczekaliśmy się. Najnowsza odsłona niezwykle popularnej serii piłkarskiego symulatora zawita na sklepowych półkach już jutro. Rozprostujcie ręce i poklepcie swe sprzęty. To będzie kolejny wymagający sezon.

EA Sports, jak to ma w swym zwyczaju, od kilku tygodni dzieliło się światem informacjami odnośnie najnowszej odsłony. Dzięki temu, gra w teorii nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Tegoroczna propozycja amerykańskiego producenta ma w wielu kwestiach być przełomowa. Oczywiście, pewne zapewnienia twórców warto brać z przymrużeniem oka.

Specjalnie dla Was zebraliśmy garść najważniejszych informacji związanych z grą FIFA 23.

Co nowego na boisku?

Oddział Electronic Arts zarzeka się, iż poświęcił sporo uwagi dopracowaniu, wprowadzonemu w poprzedniej odsłonie, systemu Hypermotion. Ten ma urealnić boiskowe zmagania jeszcze bardziej, wprowadzając niespotykaną wcześniej głębie rozgrywki. Technologia ma uczyć się bazując na prawdziwych meczach, aby rozwinąć poczucie naturalności.

Dużą zmianą będzie wprowadzenie funkcji cross-play. Ta umożliwi nam rywalizację z posiadaczami innych sprzętów.

Nowe licencje

Seria FIFA od lat cieszy się mnogością licencji, które znacznie potęgują realizm zabawy. W najnowszej edycji lista autentycznych marek została rozbudowana między innymi o Juventus, który ostatnio występował tylko w konkurencyjnej produkcji od Konami.

Dodatkowo do gry zawita sześć nowych reprezentacji - Chorwacja, Kamerun, Maroko, Tunezja, Ghana, Senegal.

EA Sports pomyślało też o fanach kobiecej piłki, zapewniając im dostęp do dwóch, w pełni licencjonowanych lig - angielskiej Women's Super League i francuskiej Division 1.

FIFA 23 zadba również o serialowych koneserów, gdyż ci otrzymają okazję do pokierowania zespołem Richmond FC wprost z popularnego serialu „Tedd Lasso”. Sam tytułowy bohater również pojawi się w grze, imponując swym odwzorowaniem.

Ceny i edycje

Cyfrowa rozrywka staje się coraz bardziej odczuwalna dla portfelów graczy. Produkcję z Kylianem Mbappé i Samanthą Kerr na okładce dostaniemy za ponad dwieście złotych. W tym przypadku posłużymy się rekomendowanymi kwotami w sklepach cyfrowych.

PlayStation 4 - Cyfrowa Edycja Standardowa (299,00 zł), Edycja Ultimate (449,90 zł);

PlayStation 5 - Cyfrowa Edycja Standardowa (349,90 zł), Edycja Ultimate (449,90 zł);

Xbox One - Cyfrowa Edycja Standardowa (299,00 zł), Edycja Ultimate (449,90 zł);

Xbox Series X - Cyfrowa Edycja Standardowa (349,90 zł), Edycja Ultimate (449,90 zł);

PC (Steam, Epic Games) - Cyfrowa Edycja Standardowa (299,00 zł), Edycja Ultimate (399,90 zł);

Kiedy premiera?

Za kontrolery będziemy mogli złapać już 30 września - w dzień światowej premiery produkcji. Posiadacze edycji Ultimate lub abonamentu EA Play bawią się na wirtualnych boiskach już od 27 września.

***

Zachęcamy także do zapoznania się z:

Więcej na temat: FIFA EA Sports FIFA 23 Gry

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy