FIFA bliska zawarcia kontraktu na transmisję nowych Klubowych Mistrzostw Świata

FIFA bliska zawarcia kontraktu na transmisję nowych Klubowych Mistrzostw Świata fot. Giorgio Rossi / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The New York Times

FIFA jest bliska zawarcia umowy telewizyjnej z Apple w sprawie relacjonowania zrewolucjonizowanych Klubowych Mistrzostw Świata - donosi Tariq Panja z „The New York Times”.

Coraz większymi krokami zbliżamy się do poznania kompletu uczestników powiększonych zmagań w klubowym mundialu, które w 2025 roku odbędą się w Stanach Zjednoczonych.

W związku z tym UEFA prowadzi szeroko zakrojone działania zmierzające do stworzenia odpowiedniej otoczki wokół swojego turnieju. Obejmuje to między innymi sprzedaż praw telewizyjnych.

Tariq Panja z „The New York Times” przekonuje, że rozmowy na tym polu zmierzają powoli do końca i te trafią w ręce Apple'a. Oficjalnie ogłoszenie tej decyzji może nastąpić jeszcze przed końcem kwietnia.

FIFA nie otrzyma z tego tytułu oczekiwanych nie tak dawno czterech miliardów dolarów i będzie musiała zadowolić się najprawdopodobniej tylko... miliardem dolarów.

Nie jest jasne, czy umowa z Apple obejmie jakiekolwiek prawa do transmisji niekodowanej. Jeżeli nie, to oznaczałoby to, że całe wydarzenie będzie dostępne wyłącznie dla abonentów Apple TV+, co budzi obawy kadry kierowniczej wyższego szczebla w FIFA.

Dotychczasowe sygnały wskazują, że właśnie tak się stanie, ponieważ zainteresowanie Klubowymi Mistrzostwami Świata nie jest tak duże, jak oczekiwała świta Gianniego Infantino.

Obecnie jest jeszcze za wcześnie, żeby oszacować, czy światowa centrala więcej straci czy zyska na organizacji turnieju.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy