FIFA na straży porządku - chce zmniejszyć liczbę wypożyczeń

FIFA na straży porządku - chce zmniejszyć liczbę wypożyczeń
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Mundo Deportivo

Katalońskie media informują, że w najbliższych dniach światło dzienne ujrzy rozporządzenie, które nałoży na kluby ograniczenia dotyczące liczby wypożyczanych graczy.

Obecnie na rynku panuje wolna amerykanka i to od pracodawcy zależy, ile operacji transferowych zamierza on przeprowadzić. To oczywiście wiąże się z grubością jego portfela, a także założeniami szkoleniowca, który buduje zespół w oparciu o własną koncepcję. W związku z tym nierzadko doświadczamy takich przypadków, kiedy to po przybyciu do klubu nowego trenera wymieniana jest połowa dotychczasowej kadry. Nader często jesteśmy również świadkami wypożyczeń niechcianych graczy, w czym królują Chelsea czy Juventus. To za sprawą braku stabilizacji ma negatywny wpływ na rozwój poszczególnych piłkarzy.

Głównie z tego powodu FIFA zamierza ograniczyć poczynania klubów na rynku transferowym, i według katalońskiego „Mundo Deportivo” już od przyszłego okienka rozpoczynającego się pierwszego lipca ekipa będzie mogła wypożyczyć na podstawie transakcji międzynarodowych maksymalnie ośmiu zawodników w wieku 22 lat i starszych.

Co więcej, w następnych latach liczba wypożyczeń ma być sukcesywnie zmniejszana, i tak w sezonie 2021-2022 będzie to siedem krótkoterminowych transferów, a w kampanii 2022-2023 już tylko sześć. Przy czym zapis ten od lipca 2022 roku dotknie nie tylko operacji międzynarodowych (z różnych lig), ale i krajowych.

Oficjalny komunikat w tej sprawie ma zostać wydany w najbliższych dniach.

Więcej na temat: FIFA

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów Lech Poznań ma następnego kandydata na pierwszego bramkarza Lech Poznań ma następnego kandydata na pierwszego bramkarza Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Real Madryt: James Rodríguez nie zagra już w barwach „Królewskich” Real Madryt: James Rodríguez nie zagra już w barwach „Królewskich”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy