FIFA na straży porządku - chce zmniejszyć liczbę wypożyczeń

FIFA na straży porządku - chce zmniejszyć liczbę wypożyczeń
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Mundo Deportivo

Katalońskie media informują, że w najbliższych dniach światło dzienne ujrzy rozporządzenie, które nałoży na kluby ograniczenia dotyczące liczby wypożyczanych graczy.

Obecnie na rynku panuje wolna amerykanka i to od pracodawcy zależy, ile operacji transferowych zamierza on przeprowadzić. To oczywiście wiąże się z grubością jego portfela, a także założeniami szkoleniowca, który buduje zespół w oparciu o własną koncepcję. W związku z tym nierzadko doświadczamy takich przypadków, kiedy to po przybyciu do klubu nowego trenera wymieniana jest połowa dotychczasowej kadry. Nader często jesteśmy również świadkami wypożyczeń niechcianych graczy, w czym królują Chelsea czy Juventus. To za sprawą braku stabilizacji ma negatywny wpływ na rozwój poszczególnych piłkarzy.

Głównie z tego powodu FIFA zamierza ograniczyć poczynania klubów na rynku transferowym, i według katalońskiego „Mundo Deportivo” już od przyszłego okienka rozpoczynającego się pierwszego lipca ekipa będzie mogła wypożyczyć na podstawie transakcji międzynarodowych maksymalnie ośmiu zawodników w wieku 22 lat i starszych.

Co więcej, w następnych latach liczba wypożyczeń ma być sukcesywnie zmniejszana, i tak w sezonie 2021-2022 będzie to siedem krótkoterminowych transferów, a w kampanii 2022-2023 już tylko sześć. Przy czym zapis ten od lipca 2022 roku dotknie nie tylko operacji międzynarodowych (z różnych lig), ale i krajowych.

Oficjalny komunikat w tej sprawie ma zostać wydany w najbliższych dniach.

Więcej na temat: FIFA

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę Juventus szykuje wymianę z PSG. De Sciglio za Layvina Kurzawę OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle OFICJALNIE: Lazaro przechodzi z Interu do Newcastle Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer! Niezgoda: Konieczny kolejny zabieg serca. Następnie transfer! Benfica zafascynowana polskim siedmiolatkiem. Chce go mieć w swojej akademii [WIDEO] Benfica zafascynowana polskim siedmiolatkiem. Chce go mieć w swojej akademii [WIDEO] „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy