FIFA planuje rewolucję?! Myśli o końcu 90-minutowego czasu gry

FIFA planuje rewolucję?! Myśli o końcu 90-minutowego czasu gry fot. Taljat David / Shutterstock.com
Źródło: Marca

FIFA planuje wprowadzić spore zmiany we współczesnym futbolu. Prezydent Gianni Infantino zamierza podczas najbliższego posiedzenia IFAB omówić przed komisją między innymi kwestię rezygnacji z 90-minutowego czasu gry.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej poszukuje nieustannie sposobów na uatrakcyjnienie piłkarskiej rywalizacji. Wprowadzane oraz sugerowane zmiany mają swoich orędowników i przeciwników, którzy wkrótce będą mieli spore pole do popisu w obliczu nadchodzącego posiedzenia IFAB w Londynie.

Dziennikarze „Marki” informują, że w trakcie weekendowego spotkania szereg pomysłów organizacji zajmującej się tworzeniem i nowelizacją przepisów gry w piłkę nożną przedstawi prezydent Gianni Infantino.

Szwajcar ubolewa najbardziej nad kwestią czasu gry i pragnie rozwiązać ten kłopot poprzez zatrzymywanie zegara w momencie nastania przerwy w rywalizacji. W tej sytuacji bezużyteczna stałaby się całkowicie idea kradnięcia minut przy zmianach, doznawaniu urazów czy egzekwowaniu stałych fragmentów gry.

Ponadto na stole pojawi się też kwestia uregulowania spalonego, który nie byłby odgwizdywany, gdy zawodnik nie biorący aktywnego udziału w akcji bramkowej w oczywisty sposób nie włączy się do gry poprzez otrzymanie piłki, skoordynowany ruch ciała i intencjonalność.

Na razie pewne jest już jedno, że od nowego sezonu sędziowie zostaną zobligowani do doliczania minut za zbyt długą celebrację strzelonych goli. Jeżeli ta będzie trwała ponad 60-90 sekund.

Z kolei dwie pierwsze propozycje mogłyby najwcześniej wejść w życie wraz z początkiem lipca 2024 roku.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów” Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów”