FIFA planuje rewolucję?! Myśli o końcu 90-minutowego czasu gry

FIFA planuje rewolucję?! Myśli o końcu 90-minutowego czasu gry fot. Taljat David / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marca

FIFA planuje wprowadzić spore zmiany we współczesnym futbolu. Prezydent Gianni Infantino zamierza podczas najbliższego posiedzenia IFAB omówić przed komisją między innymi kwestię rezygnacji z 90-minutowego czasu gry.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej poszukuje nieustannie sposobów na uatrakcyjnienie piłkarskiej rywalizacji. Wprowadzane oraz sugerowane zmiany mają swoich orędowników i przeciwników, którzy wkrótce będą mieli spore pole do popisu w obliczu nadchodzącego posiedzenia IFAB w Londynie.

Dziennikarze „Marki” informują, że w trakcie weekendowego spotkania szereg pomysłów organizacji zajmującej się tworzeniem i nowelizacją przepisów gry w piłkę nożną przedstawi prezydent Gianni Infantino.

Szwajcar ubolewa najbardziej nad kwestią czasu gry i pragnie rozwiązać ten kłopot poprzez zatrzymywanie zegara w momencie nastania przerwy w rywalizacji. W tej sytuacji bezużyteczna stałaby się całkowicie idea kradnięcia minut przy zmianach, doznawaniu urazów czy egzekwowaniu stałych fragmentów gry.

Ponadto na stole pojawi się też kwestia uregulowania spalonego, który nie byłby odgwizdywany, gdy zawodnik nie biorący aktywnego udziału w akcji bramkowej w oczywisty sposób nie włączy się do gry poprzez otrzymanie piłki, skoordynowany ruch ciała i intencjonalność.

Na razie pewne jest już jedno, że od nowego sezonu sędziowie zostaną zobligowani do doliczania minut za zbyt długą celebrację strzelonych goli. Jeżeli ta będzie trwała ponad 60-90 sekund.

Z kolei dwie pierwsze propozycje mogłyby najwcześniej wejść w życie wraz z początkiem lipca 2024 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy