FIFA ukarała West Ham

FIFA ukarała West Ham
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FIFA

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej po przeanalizowaniu wniosku Senegalu postanowiła ukarać grzywną West Ham United FC oraz naganą Diafrę Sakho za zablokowanie możliwość gry zawodnika na tegorocznym Pucharze Narodów Afryki.

Komisja Dyscyplinarna rozpatrzyła pozytywnie skargę "Lwów Terangi" na angielski klub i 25-letniego napastnika, który z powodu symulowania poważnej kontuzji pleców nie wziął udziału w mistrzostwach "Czarnego Lądu". Sakho miał pauzować miesiąc, ale dość niespodziewanie pojawił się na boisku w spotkaniu FA Cup przeciwko Bristolowi i strzelił w nim zwycięską bramkę. Senegalczyk starał się załagodzić sytuację po tym meczu, ale jego tłumaczenia na nic się zdały i Augustin Senghor (prezes Senegalskiego Związku Piłkarskiego) postanowił oskarżyć gracza oraz "Młoty" o działanie na szkodę jego reprezentacji (więcej o tym wydarzeniu przeczytasz - TUTAJ).

FIFA uznała, że działanie zespołu z Londynu oraz piłkarza naruszyło obowiązując regulamin i zgodnie z artykułami 10b, 10c, 14 i 15 FDC (FIFA Disciplinary Code - Kodeks Dyscyplinarny FIFA) ukarała West Ham United grzywną w wysokości 100 tysięcy franków szwajcarskich (71 tysięcy funtów), a samego zawodnika naganą.

Warto dodać, że Bristol City będzie mógł teraz domagać się od popularnych "Młotów" około 250 tysięcy funtów rekompensaty.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody” Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy