FIFA wszczęła postępowanie przeciwko Sakho

FIFA wszczęła postępowanie przeciwko Sakho
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports

FIFA otworzyła przewód dyscyplinarny przeciwko Diafrze Sakho oraz West Ham United.

Senegal zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami złożył skargę na zawodnika oraz angielski klub do Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej z powodu symulowania poważnej kontuzji pleców przez 25-latka, która wykluczyła go z udziału w Pucharze Narodów Afryki. Sakho miał pauzować miesiąc, ale dość niespodziewanie pojawił się na boisku w spotkaniu FA Cup przeciwko Bristol City i strzelił w nim zwycięską bramkę. Napastnik starał się załagodzić sytuację po tym meczu, ale jego tłumaczenia na nic się zdały i Augustin Senghor (prezes Senegalskiego Związku Piłkarskiego) postanowił oskarżyć gracza oraz "Młoty" o działanie na szkodę jego reprezentacji (więcej - TUTAJ).

FIFA przychyliła się do tego wniosku i w najbliższych dniach będzie badać całą sprawę. Z tym z kolei nie zgadza się West Ham United, który uważa, że ani zawodnik, ani oni nie naruszyli żadnych z obowiązujących przepisów.

Warto wspomnieć, że Sakho nie znalazł się w kadrze "Młotów" na ostatnie ligowe spotkanie przeciwko Liverpoolowi.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ogromne zamieszanie w Schalke. Dyrektor odwołany, trzech piłkarzy zawieszonych [OFICJALNIE] Ogromne zamieszanie w Schalke. Dyrektor odwołany, trzech piłkarzy zawieszonych [OFICJALNIE] Lewandowski: Koniec umowy w 2023 roku? Jestem w stanie grać o wiele dłużej Lewandowski: Koniec umowy w 2023 roku? Jestem w stanie grać o wiele dłużej Real Madryt wytypował następcę Isco. Hitowa wymiana?! Real Madryt wytypował następcę Isco. Hitowa wymiana?! Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy