FIFA wszczęła postępowanie przeciwko Sakho

FIFA wszczęła postępowanie przeciwko Sakho
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports

FIFA otworzyła przewód dyscyplinarny przeciwko Diafrze Sakho oraz West Ham United.

Senegal zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami złożył skargę na zawodnika oraz angielski klub do Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej z powodu symulowania poważnej kontuzji pleców przez 25-latka, która wykluczyła go z udziału w Pucharze Narodów Afryki. Sakho miał pauzować miesiąc, ale dość niespodziewanie pojawił się na boisku w spotkaniu FA Cup przeciwko Bristol City i strzelił w nim zwycięską bramkę. Napastnik starał się załagodzić sytuację po tym meczu, ale jego tłumaczenia na nic się zdały i Augustin Senghor (prezes Senegalskiego Związku Piłkarskiego) postanowił oskarżyć gracza oraz "Młoty" o działanie na szkodę jego reprezentacji (więcej - TUTAJ).

FIFA przychyliła się do tego wniosku i w najbliższych dniach będzie badać całą sprawę. Z tym z kolei nie zgadza się West Ham United, który uważa, że ani zawodnik, ani oni nie naruszyli żadnych z obowiązujących przepisów.

Warto wspomnieć, że Sakho nie znalazł się w kadrze "Młotów" na ostatnie ligowe spotkanie przeciwko Liverpoolowi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy