2024-08-04 21:05:59; Aktualizacja: 3 godziny temu
Filip Marchwiński już trafia w US Lecce. I to dwukrotnie! [WIDEO] Fot. US Lecce
Jan Chromik
Jan Chromik Źródło: US Lecce

Filip Marchwiński ze świetnej strony przedstawił się kibicom US Lecce. 22-latek w meczu towarzyskim z OGC Nice zapisał na swoim koncie dwie bramki.

Filip Marchwiński 26 lipca oficjalnie zamienił Lecha Poznań na US Lecce. Ofensywny pomocnik, który jest wychowankiem „Kolejorza”, zasilił klubową kasę o trzy miliony euro.

Polak musiał czekać na debiut w nowych barwach niewiele ponad tydzień - w niedzielę wystąpił w meczu towarzyskim z OGC Nice i pokazał się w nim ze świetnej strony.

Marchwiński poprzedni sezon zakończył z 11 bramkami oraz sześcioma asystami na koncie i po niedzielnym meczu można stwierdzić, że chyba ani wakacyjna przerwa, ani zmiana przynależności klubowej, nie przyczyniły się do spadku jego formy.

Polak pojawił się na murawie po rozpoczęciu drugiej połowy, gdy na tablicy wyników widniał wynik 0:2 po bramkach Evanna Guessanda oraz Jonathana Claussa. Bramkę kontaktową 22-latek zdobył w 70. minucie, kiedy to dopełnił formalności i z kilku metrów wpakował piłkę do pustej bramki.

Do wyrównania Marchwiński doprowadził zaledwie cztery minuty później, kiedy to popisał się mierzonym strzałem z pierwszej piłki.

Świetna skuteczność Polaka nie uchroniła jednak drużyny przed porażką - trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik meczu ustalił Badredine Bouanani.

Swój oficjalny debiut w barwach Lecce Marchwiński zaliczy najprawdopodobniej 12 sierpnia. Wtedy to, czternasty zespół poprzedniego sezonu Serie A, zmierzy się z drugoligową Mantovą.