Fiorentina: Posada Montelli zawisła na włosku. Wyznaczono już jego następcę

Fiorentina: Posada Montelli zawisła na włosku. Wyznaczono już jego następcę
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Alfredo Pedullà | Nicolò Schira | Sky Sport Italia

Trzy ostatnie spotkania kończyły się dla Fiorentiny porażką. W konsekwencji pewny swojego losu nie może być Vincezno Montella, tym bardziej że władze klubu z Florencji wyznaczyły już jego potencjalnego następcę.

„Viola” nie zaczęła dobrze sezonu, lecz w połowie września wrzuciła wyższy bieg, co pozwało przypuszczać, że zespół znajduje się na dobrej drodze do osiągnięcia zamierzonych celów. Wówczas florentczycy m.in. zremisowali bezbramkowo z Juventusem, a także pokonali w sposób niezwykle przekonywujący AC Milan.

Ostatnimi czasy ekipie Vincenzo Montelli nie wiedzie się jednak najlepiej, o czym świadczy seria trzech porażek z rzędu. I chociaż władze Fiorentiny starają się robić dobrą minę do złej gry, włoskie media nie mają wątpliwości, że wyznaczono już potencjalnego następcę 45-latka. Jest nim Gennaro Gattuso, który nie tak dawno był łączony z powrotem do Milanu czy objęciem sterów w Sampdorii. Alternatywę dla „Rino” stanowi zaś Cesare Prandelli.

W związku z tym należy przypuszczać, że przed byłym opiekunem Sevilli kluczowe dni w kontekście jego dalszej przygody z „Violą”. Najbliższymi rywalami jego drużyny będą Cittadella oraz Torino, i o ile spotkanie w Pucharze Włoch powinno być jedynie formalnością, o tyle konfrontacja z „Bykami” może okazać się nie lada wyzwaniem.

Montella jest trenerem Fiorentiny od 10 kwietnia bieżącego roku. Jego dotychczasowy bilans to cztery zwycięstwa, sześć remisów i dwanaście porażek.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy