Forren usunięty z Molde za hazard [OFICJALNIE]

Forren usunięty z Molde za hazard [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Molde | Romsdals Budstikke | VG

W poniedziałek Vegard Forren udzielił wywiadu, w którym przyznał się do problemów z hazardem. Środkowy obrońca Molde miał m.in. korzystać ze wspólnych pieniędzy całego zespołu. Ostatecznie klub zdecydował się zakończyć z nim współpracę.

32-letni Norweg, który w przeszłości grał w takich ekipach jak Southampton czy Brighton & Hove Albion, w lipcu 2017 roku powrócił do Molde. Przez ten czas uzbierał on 64 występy.

Jak się jednak okazuje, 33-krotny reprezentant swojego kraju na arenie międzynarodowej walczył z nałogiem hazardowym, przy okazji wpadając w spiralę długów.

– Nie potrafiłem przyznać się, że mam poważny problem. Zarobiłem sporo pieniędzy zarówno w Molde, jak i za granicą. Im więcej zarabiałem , tym więcej wydawałem. Jednak nigdy wcześniej nie miałem trudności finansowych, które byłyby na tyle trudne, żebym potraktował to poważnie – oznajmił w rozmowie z „Romsdals Budstikke”.

Po powrocie do ojczyzny Forren przez cztery miesiące trzymał się z dala od hazardu, lecz w końcu głód gry powrócił. W konsekwencji popadł on w długi, a żeby spłacić zobowiązania wobec znajomych, piłkarz sięgnął do wspólnych oszczędności drużyny, które narastały w przypadku złamania przez jednego z jej członków wewnętrznego regulaminu.

– Przez ostatnie dwa lata byłem „szefem” i zarządzałem tym kontem. Daliśmy coś na cele charytatywne i większość pieniędzy wydaliśmy na wspólne wyjazdy. Ponadto dokonałem pewnych wypłat jako krótkoterminowych pożyczek dla siebie w celu uregulowania długów wobec znajomych. Zrobiłem to kilka razy, a później ponownie wybrałem pieniądze. Nigdy nie zamierzałem kraść i zawsze miałem zamiar spłacić swoje zobowiązania, ale to wszystko mnie przerosło – zdradził.

Po tych słowach stopera w Norwegii zawrzało, a on sam trafił na „dywanik”. Po spotkaniu obu stron uznano, że najlepiej będzie rozwiązać umowę ważną do 31 grudnia 2021 roku za porozumieniem stron. W efekcie 31 maja Forren oficjalnie zakończy współpracę z klubem, lecz jak sam zapowiada, chciałby wkrótce znaleźć nowego pracodawcę w ojczyźnie. To będzie mu dane już od 10 czerwca, dzięki inicjatywę Norweskiej Federacji Piłkarskiej o utworzeniu dodatkowego okna transferowego.


Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Willian w Arsenalu OFICJALNIE: Willian w Arsenalu Milik elementem transferowego domina w Serie A?! Milik elementem transferowego domina w Serie A?! Liverpool jednak stara się o Thiago Alcântarę Liverpool jednak stara się o Thiago Alcântarę Real Madryt: „Operacja sprzedaż”. Lista nietykalnych oraz zawodników do odejścia [FOTO] Real Madryt: „Operacja sprzedaż”. Lista nietykalnych oraz zawodników do odejścia [FOTO] Tomasz Kędziora na radarze Romy Tomasz Kędziora na radarze Romy OFICJALNIE: Bartosz Kapustka w Legii Warszawa OFICJALNIE: Bartosz Kapustka w Legii Warszawa OFICJALNIE: Rafał Grzelak w Koronie Kielce OFICJALNIE: Rafał Grzelak w Koronie Kielce

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy