Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń

2020-07-04 08:05:49; Aktualizacja: 3 lata temu
Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Maciej Wąsowski (Przegląd Sportowy) | Weszło FM

Petteri Forsell znalazł się na szczycie listy piłkarzy wytypowanych do zasilenia szeregów Wisły Płock przed startem nowego sezonu - poinformował Maciej Wąsowski z „Przeglądu Sportowego”.

„Nafciarze” są już niemal pewni wywalczenia utrzymania w Ekstraklasie i dlatego zaczynają coraz śmielej patrzeć w przyszłość, która wiąże się z dokonaniem kilku istotnych zmian w szeregach pierwszej drużyny.

Przede wszystkim chodzi o znalezienie następców takich graczy jak Dominik Furman, Grzegorz Kuświk, Bartłomiej Sielewski, Cezary Stefańczyk, Hubert Adamczyk, Jarosław Fojut, Suadi Sahiti, Michał Marcjanik czy Mikołaj Kwietniewski, którzy po zakończeniu sezonu najprawdopodobniej w komplecie pożegnają się z Wisłą Płock.

Ekipie z województwa mazowieckiego zależy na zatrzymaniu pierwszego z wymienionych graczy. Kapitan oraz lider zespołu otrzymał propozycję zawarcia nowego kontraktu, ale przynajmniej na razie nie ustosunkował się do niej w żaden sposób, ale mówi się za to o tym, że doświadczony pomocnik nosi się z zamiarem przenosin do Hajduka Split. Dlatego „Nafciarze” rozglądają się na rynku za wartościowym zawodnikiem, który mógłby wypełnić lukę w drużynie po odejściu trzykrotnego reprezentanta Polski.

Maciej Wąsowski z „Przeglądu Sportowego” uważa, że takim graczem może być Petteri Forsell.

Ofensywny pomocnik zasilił zimą szeregi Korony Kielce i związał się z nią wówczas półrocznym kontraktem, który miał mu zapewnić odpowiednie przygotowanie się do udziału w czerwcowych Mistrzostwach Europy.

Te ze względu na pandemię koronawirusa zostały przełożone na przyszły rok i w efekcie Fin wobec spadku „Żółto-Czerwonych” z Ekstraklasy jest zmuszony do poszukania sobie nowego klubu występującego na najwyższym poziomie, gdzie mógłby regularnie występować, aby otrzymać powołanie na turniej.

Wspomniany dziennikarz poinformował, że to może mu zapewnić właśnie Wisła Płock, która umieściła 29-latka na szczycie swojej listy piłkarzy wytypowanych do zasilenia szeregów drużyny z województwa mazowieckiego.

Forsell rozegrał do tej pory 13 spotkań dla Korony Kielce, w których strzelił cztery gole oraz zanotował jedną asystę.

Weszło FM dodaje także, że poza były graczem między innymi IFK Mariehamn, Bursasporu, Miedzi Legnica czy HJK Helsinki na celowniku „Nafciarzy” znajdują się także Thibault Moulin (PAOK), Michał Kucharczyk (Urał Jekaterynburg) i Łukasza Sekulski (ŁKS Łódź).