Forsell znalazł nowy klub. Fin trafi do Korony Kielce

Forsell znalazł nowy klub. Fin trafi do Korony Kielce fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Michał Siejak

Petteri Forsell jest o krok od dołączenia do Korony Kielce.

Ofensywny pomocnik po raz pierwszy do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce trafił w lutym w 2016 roku i chociaż półtora roku później grał już gdzie indziej, nie tak dawno zdecydował się on na powrót do Ekstraklasy. W obu przypadkach 29-letni obecnie zawodnik bronił barw Miedzi Legnica zaskarbił sobie w tym czasie sympatię kibiców polskiej ligi.

Latem ubiegłego roku 12-krotny reprezentant Finlandii został wypożyczony do HJK Helsinki, gdyż z uwagi na spadek „Miedzianki” do I ligi, doświadczony gracz obawiał się, że przestanie otrzymywać powołania do kadry narodowej.

W styczniu Forsell wrócił do Polski, jednak nie zdołał on nawiązać nici porozumienia z władzami Miedzi i w konsekwencji jego umowa została rozwiązana. Okazuje się jednak, że rozgrywający długo nie musiał szukać nowego klubu i lada moment powinien dołączyć do Korony Kielce. Według Michała Siejaka gracz przebywa już w naszym kraju. Celem Fina z pewnością jest wyjazd z reprezentacją na nadchodzące Mistrzostwa Europy.

29-latek na swoim koncie ma 102 występy w barwach ekipy z Legnicy. Swoją obecność zaznaczył 36 trafieniami i 16 asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy