Forsell znalazł nowy klub. Fin trafi do Korony Kielce

Forsell znalazł nowy klub. Fin trafi do Korony Kielce fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Michał Siejak

Petteri Forsell jest o krok od dołączenia do Korony Kielce.

Ofensywny pomocnik po raz pierwszy do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce trafił w lutym w 2016 roku i chociaż półtora roku później grał już gdzie indziej, nie tak dawno zdecydował się on na powrót do Ekstraklasy. W obu przypadkach 29-letni obecnie zawodnik bronił barw Miedzi Legnica zaskarbił sobie w tym czasie sympatię kibiców polskiej ligi.

Latem ubiegłego roku 12-krotny reprezentant Finlandii został wypożyczony do HJK Helsinki, gdyż z uwagi na spadek „Miedzianki” do I ligi, doświadczony gracz obawiał się, że przestanie otrzymywać powołania do kadry narodowej.

W styczniu Forsell wrócił do Polski, jednak nie zdołał on nawiązać nici porozumienia z władzami Miedzi i w konsekwencji jego umowa została rozwiązana. Okazuje się jednak, że rozgrywający długo nie musiał szukać nowego klubu i lada moment powinien dołączyć do Korony Kielce. Według Michała Siejaka gracz przebywa już w naszym kraju. Celem Fina z pewnością jest wyjazd z reprezentacją na nadchodzące Mistrzostwa Europy.

29-latek na swoim koncie ma 102 występy w barwach ekipy z Legnicy. Swoją obecność zaznaczył 36 trafieniami i 16 asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [28/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [28/01/2023] OFICJALNIE: Koniec sagi. Bamba Dieng w końcu opuścił Olympique Marsylia OFICJALNIE: Koniec sagi. Bamba Dieng w końcu opuścił Olympique Marsylia OFICJALNIE: Dotkliwe kary dla Urugwajczyków za występki w meczu Mistrzostw Świata z Ghaną OFICJALNIE: Dotkliwe kary dla Urugwajczyków za występki w meczu Mistrzostw Świata z Ghaną Rywal Lecha Poznań osłabia się. Druga co do wielkości sprzedaż w historii klubu na ostatniej prostej Rywal Lecha Poznań osłabia się. Druga co do wielkości sprzedaż w historii klubu na ostatniej prostej Chelsea dopina transfer z myślą o następnym sezonie Chelsea dopina transfer z myślą o następnym sezonie Marcelo Bielsa z zaskakującym warunkiem podjęcia pracy w Evertonie Marcelo Bielsa z zaskakującym warunkiem podjęcia pracy w Evertonie OFICJALNIE: Copa América 2024 poza Ameryką Południową. Do tego nowy turniej dla klubów OFICJALNIE: Copa América 2024 poza Ameryką Południową. Do tego nowy turniej dla klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy