Franck Kessié odejdzie po sezonie z Milanu. Iworyjczyk podpisał kontrakt z nowym klubem

Franck Kessié odejdzie po sezonie z Milanu. Iworyjczyk podpisał kontrakt z nowym klubem fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Franck Kessié dopełnił wszelkich formalności związanych z nawiązaniem współpracy z FC Barceloną. Środkowy pomocnik przejdzie do ekipy z Camp Nou na zasadzie wolnego transferu po zakończeniu sezonu - poinformował Gianluca Di Marzio.

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej zapewniał przez bardzo długi czas, że jest zainteresowany przedłużeniem wygasającego kontraktu z Milanem. Obie strony nie potrafił jednak dojść do porozumienia w kwestii ustalenia nowych warunków finansowych, dlatego coraz głośniej zaczęto w mediach mówić o odejściu 25-latka z San Siro.

Z jego dostępności na zasadzie wolnego transferu pragnęło skorzystać kilka czołowych europejskich klubów. Spośród nich najbardziej konkretna oraz zdecydowana okazała się FC Barcelona, która w przeciągu ostatnich kilku tygodni prowadziła zaawansowane rozmowy z piłkarzem i zdołała z nim dojść do porozumienia.

A teraz Gianluca Di Marzio przekonuje, że „Duma Katalonii” zagwarantowała sobie już właściwie możliwość korzystania z usług Francka Kessié'ego, ponieważ ten przeszedł testy medyczne pod okiem wysłanników drużyny z Camp Nou w Lugano i złożył podpis pod przygotowaną umową.

Iworyjczyk miał związać się z Barceloną kontraktem do 30 czerwca 2026 roku z zarobkami wraz z wliczonymi bonusami aż siedmiu milionów euro na sezon.

Środkowy pomocnik trafił do Milanu z Atalanty przed startem rozgrywek 2017/2018. Najpierw na zasadzie odpłatnego wypożyczenia za osiem milionów euro, a potem definitywnie za kolejne 24 miliony euro.

Od tego czasu wystąpił łącznie w 214 meczach „Rossonerich”, strzelając w nich 36 goli oraz notując 16 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United latem pobije rekord transferowy? Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy? Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Tyle trzeba zapłacić za Piotra Zielińskiego. Jeden z najdroższych Polaków w historii Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy