Frank Lampard: To dla mnie piłkarz kompletny

Frank Lampard: To dla mnie piłkarz kompletny fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: BBC

Frank Lampard pochwalił Masona Mounta po jego imponującym występie w meczu Anglii z Chorwacją na Mistrzostwach Europy 2020.

Mount zaliczył kolejny świetny występ dla kadry narodowej, która na Wembley pokonała Chorwację 1:0 i wygrała swój pierwszy mecz grupowy turnieju.

22-latek świetnie dogrywał piłki do swoich kolegów z drużyny i mógł mówić o sporym pechu, że nie zaliczył asysty lub dwóch w niedzielnym zwycięstwie.

Statystyki gwiazdora Chelsea rzeczywiście robią wrażenie. Opisywane starcie z Chorwacją Mount zakończył z następującymi liczbami: 90 rozegranych minut, 47 kontaktów z piłką, 92,9% skuteczności podań, jedno podanie kluczowe, 5/9 wygranych pojedynków „na ziemi“, jeden przechwyt, dwa odbiory.

Lampard, były trener Mounta, który dał mu szansę zarówno w Derby County, jak i w Chelsea, nie omieszkał pochwalić 22-latka:

- Występ Masona był klasą samą w sobie. Dla mnie jest on najlepszym ofensywnym pomocnikiem, jeśli chodzi o pressing i doskakiwanie w środku pola, aby odzyskać piłkę - powiedział Lampard w rozmowie z BBC.

- Każdy menadżer, który pracuje z Masonem powie to samo. Niesamowicie utalentowany chłopak, piłkarz kompletny, niesamowita etyka pracy. Jest w nim coś, co znacznie ułatwia pracę szkoleniowca - dodał.

Po zwycięstwie nad Chorwacją swoje wrażenia z meczu wyjawił w rozmowie z dziennikarzami sam zainteresowany:

- Byliśmy genialni przez pierwsze 20 minut, ale słońce dało nam kopa i trochę się zmęczyliśmy, a oni zanotowali trochę więcej posiadania piłki. To jednak naturalne, ponieważ zawodnicy, których mają, zamierzają zdominować część meczu, a my musieliśmy na to pozwolić i po prostu podbiegać i blokować. Najważniejszą rzeczą jest to, że zdobyliśmy trzy punkty - oznajmił.

Drugi mecz Anglików odbędzie się już w piątek, kiedy to dojdzie do ich starcia ze Szkocją na Wembley.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Matheus Pereira z mocnym komunikatem. „Chcę odejść z WBA, ale w sposób uczciwy i poprawny” Matheus Pereira z mocnym komunikatem. „Chcę odejść z WBA, ale w sposób uczciwy i poprawny”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy