Frank Lampard zwolniony z Evertonu

Frank Lampard zwolniony z Evertonu fot. Everton FC
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Telegraph | Sky Sports | Daily Mail

Frank Lampard, menedżer Evertonu, nie będzie dłużej odpowiadać za wyniki klubu z Goodison Park - informuje między innymi Matt Law z „The Telegraph”.

Kiedy niegdyś znakomity zawodnik przed rokiem przejmował „The Toffees”, sternicy byli wręcz uwiedzeni projektem zaproponowanym przez Anglika. Bardzo szybko kompetencje menedżera zostały podważone.

Prawdziwym niewypałem okazał się angaż Dele Allego, a gra zespołu nie wyglądała najlepiej.

Klub ledwo co utrzymał się w Premier League i jakby tego było mało, podczas trwającej kampanii sytuacja wygląda jeszcze gorzej.

Everton osunął się na dziewiętnaste miejsce, które jest zagrożone spadkiem do Championship. Po drodze odpadł także z Pucharu Ligi Angielskiej oraz Pucharu Anglii.

Licząc wszystkie rozgrywki, drużyna nie wygrała czterech ostatnich spotkań, w tym konfrontacji z minionego weekendu, gdy jej rywalem był West Ham United.

Miarka się przebrała. Frank Lampard nie poprowadzi więcej „The Toffees”. Oficjalny komunikat to tylko kwestia czasu, najprawdopodobniej godzin.

44-latek wcześniej odpowiadał za wyniki Derby County oraz Chelsea. Gdy zwolnili go „The Blues”, szukał pracy przez rok.

Jak podaje Sky Sports, w tej chwili toczą się rozmowy z kilkoma kandydatami na miejsce dotychczasowego menedżera. Na liście znajduje się między innymi Marcelo Bielsa, przez lokalnych bukmacherów wręcz uważany za faworyta.

67-letni szkoleniowiec do lutego 2022 roku pracował w Leeds United.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy