Frenkie de Jong z ultimatum. FC Barcelona czeka na decyzję

Frenkie de Jong z ultimatum. FC Barcelona czeka na decyzję fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport

FC Barcelona oczekuje podjęcia stosownej decyzji ze strony Frenkie'ego do Jonga do przyszłego piątku. W grę wchodzi tu wyrażenie zgody na obniżkę pensji lub realizację transferu do Chelsea czy Manchesteru United - poinformował „Sport”.

„Duma Katalonii” znajduje się wciąż pod ścianą i nie może uprawnić żadnego z pozyskanych zawodników do gry w LaLidze. Z tego powodu klub dąży do jak najszybszego rozstania z niechcianymi zawodnikami oraz tych najlepiej zarabiających namawia do przystania na kolejną obniżkę pobieranych przez nich wynagrodzeń.

W tym gronie znajduje się między innymi Frenkie de Jong. Holender na mocy umowy obowiązującej do 30 czerwca 2026 roku ma zagwarantowane do zgarnięcia łącznie aż 56 milionów euro netto (14 milionów euro netto na sezon).

Ekipa z Camp Nou stara się od pewnego czasu nakłonić pomocnika do pójścia na pewne ustępstwa, ale ten nie ma zamierza już iść klubowi na rękę.

Z tego powodu FC Barcelona podjęła stosowne działania zmierzające do sprzedania 25-letniego piłkarza. Poważne zainteresowanie nim wyraził najpierw Manchester United, a ostatnio także Chelsea.

„Czerwone Diabły” osiągnęły nawet stosowne porozumienie na poziomie 85 milionów euro sumy odstępnego, ale główny bohater nie ma zamiaru przechodzić do drużyny z Old Trafford czy jakiejkolwiek innej.

Dziennikarze „Sportu” uważają, że „Duma Katalonii” traci już cierpliwość do de Jonga i domaga się otrzymania z jego strony klarownej odpowiedzi do przyszłego piątku odnośnie zaakceptowania propozycji obniżki pensji lub perspektywy kontynuowania kariery w „Czerwonych Diabłach” lub „The Blues”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tomasz Kędziora zrobił swoje. Czas na zmianę klubu Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin Tymoteusz Puchacz zdeterminowany. Chce odejść z Unionu Berlin OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy