Gabigol ponownie w Europie?! Są chętni w Premier League

Gabigol ponownie w Europie?! Są chętni w Premier League fot. A.RICARDO / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Daily Mail | Yahoo

Arsenal oraz Newcastle United są zainteresowane sprowadzenie Gabriela Barbosy, znanego bardziej jako Gabigol, z powrotem do Europy, informuje „Daily Mail”.

Swego czasu Brazylijczyk zapowiadał się na znakomitego napastnika. W 2016 roku pomógł on reprezentacji w wywalczeniu olimpijskiego złota i zwlekał z decyzją o swojej przyszłości, chcąc wybrać najlepszy dla siebie kierunek. Ostatecznie postawił na przeprowadzkę do Interu Mediolan, europejska przygoda zakończyła się jednak totalną porażką.

W tamtym czasie „Nerazzurri” co rusz zmieniali szkoleniowców, Gabigol nie przekonał do siebie jednak żadnego z nich. Nie pomogło nawet wypożyczenie do Benfiki i ostatecznie po 15 występach (wszystkie w niepełnym wymiarze czasowym) na Starym Kontynencie wrócił do Santosu. To wypożyczenie było dla niego już bardzo udane i podobnie jest tego, gdy na stałe przeniósł się do Flamengo.

Od czasu powrotu do ojczyzny Gabigol zagrał już w niemal 200 meczach i strzelił w nich 130 goli. Taka forma ponownie wzbudziła zainteresowanie za oceanem, a szczególnie w angielskiej Premier League. W swoich szeregach szczególnie chciałyby go mieć Arsenal oraz Newcastle United.

„Kanonierzy” są w trakcie przebudowy i widzą w Brazylijczyku solidnego następcę Alexandre Lacazette'a. Tymczasem „Sroki” dopiero zaczynają swoją drogę na szczyt pod wodzą nowych właścicieli i muszą wzmocnić w zasadzie każdą pozycję. Bramkostrzelny napastnik byłby dużym ułatwieniem procesu przekształcenia kandydata do spadku na kandydata do sięgnięcia po największe tytuły.

Pytanie jednak, czy sam Gabigol chciałby dać sobie drugą szansę w europejskiej piłce. Na brazylijskich boiskach czuje się jak ryba w wodzie i próba ponownego podboju Europy może zaszkodzić jego karierze. Jego agent podchodzi do tematu bardzo ostrożnie.

- On koncentruje się wyłącznie na grze dla Flamengo, jest tu bardzo szczęśliwy - powiedział Jorge Nicola w rozmowie z Yahoo.

- Tylko my, jako jego przedstawiciele, oraz jego ojciec możemy wypowiadać się w jego umieniu. Nikt z Premier League się z nami nie kontaktował, to samo zresztą w przypadku innych lig.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy