Gabigol w Premier League?!

Gabigol w Premier League?! fot. Gabigol I Instagram
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Nicolò Schira

Odrodzony Gabriel Barbosa czeka na wyjaśnienie swojej piłkarskiej przyszłości. Wykupić go próbuje Flamengo, tymczasem do walki przystępuje również West Ham United.

Gabriel Barbosa, znany powszechnie jako Gabigol, znów pokazał swój potencjał. Ostatni sezon we Flamengo był dla niego bardzo udany, potwierdzając duży talent. Problem jednak w tym, że napastnik nie był w stanie dobrze zaprezentować się na Starym Kontynencie. Powrót do formy sprawił jednak, iż gracz ponownie wzbudza zainteresowanie w Europie.

West Ham United szuka wzmocnień, które pomogą odskoczyć od strefy spadkowej, od której „Młoty” dzielą już zaledwie dwa punkty. Stąd też pomysł na danie Gabigolowi drugiej szansy w Europie. Wcześniej Brazylijczyk nie był w stanie przebić się w Interze Mediolan, nie poskutkowało również wypożyczenie do Benfiki. Pobyty w Santosie oraz Flamengo były jednak pozytywne, co dobrze rokuje na przyszłość.

Nicolò Schira informuje, iż zainteresowanie „The Irons” jest bardzo poważne. Londyńczycy są na ten moment zaraz obok „Rubro-Negro” głównymi faworytami w wyścigu, muszą się jednak liczyć z wydatkiem. „Beneamata” jest skłonna sprzedać niechcianego zawodnika już za kwotę 22 milionów euro. Dziennikarz „La Gazzetta dello Sport” zaznacza jednak przy tym, że jest to cena minimalna.

Jest to nieco sprzeczne z ostatnią wypowiedzią wiceprezydenta Flamengo, Marcosa Braza. Ten wyjawił, że klub jest pewny swego, a cena wykupu zawodnika ma wynieść „znacznie poniżej 22 milionów euro”. W ciągu dwóch tygodni od tamtego wywiadu mogło się jednak dużo zmienić. W tym czasie do rywalizacji przystąpił właśnie West Ham, co skłoniło „Nerazzurrich” do podwyższenia wymagań.

Spekuluje się też, że do walki o Gabigola może dołączyć wkrótce Chelsea, o ile z klubu odejdzie Olivier Giroud.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Reprezentacja Polski U-21 na czerwcowe mecze OFICJALNIE: Reprezentacja Polski U-21 na czerwcowe mecze Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy